Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt miért mondják? "Száraz...

Ezt miért mondják? "Száraz levegőben az izzadtság is könnyebben párolog, így száraz melegben környezetünket hűvösebbnek, míg nedves hidegben környezetünket kellemetlenül hidegebbnek érezzük." Én a hidegben máshogy tapasztalom.

Figyelt kérdés

[link]


Hidegben azt tapasztalom hogy ha párás az idő, sokkal kevésbé fázok, sőt konkrétan melegem van, pl ha esik az eső vagy köd van, sokkal kevesebb ruha kell mintha alig van kint pára, olyankor szétfagyok és kell a kabát alá egy csomó pulcsi.



2021. márc. 24. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert így van.

Hidegben meg nem elhanyagolható szempont, hogy párás, pláne ködös időben szinte szélcsend van és az nagyon sokat számít.

2021. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát igen azt tudom. De ha szélcsend van a száraz hideg időben én akkor is sokkal jobban fázom. De ez mindig is így volt, esőben párás időben kevesebb ruha kellett mint amit gondoltam az alapján ahány fokot mutatott a hőmérő. Furcsa hogy néhányan ezt máshogy érzik.

Igazából logikusan sem tudom mi különbség van aközött hogy száraz melegben hűvösebbet érzünk, száraz hidegben meg miért ne éreznénk szintén hűvösebbet.

Nyilván ha az embernek vizes a ruhája az esőtől az más kérdés, de most tételezzük fel hogy van esernyő.

2021. márc. 24. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!