Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hízni szeretnék de így hogy?

Hízni szeretnék de így hogy?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem 😔 Fiatal 25 éves nő vagyok, sajnos tüdőbeteg. Jelenleg is (már egy éve) reggeli-ebéd-vacsora a gyógyszer kb, csoda még nem készült ki ennél is jobban a gyomrom. 5 hónapja kapok egy új gyógyszert, annak mellékhatásaként a hasmenés azóta is tart, hasfogókat szedek rá.. Ehhez már "hozzászoktam", viszont ami új lett az a teljes étvágytalanság, éhségérzetem nincs, ha meg próbálok valamennyit letuszkolni előfordul hogy olyan szintű hányingerem van hogy borzalmas. Jeleztem orvosnak, azt mondta szedjek vitaminokat, hát szedek vitaminokat már rég.. Aztán megint jeleztem nem jól van, csak nem kívánok enni de elfogyni nem szeretnék, alapból 43 kg voltam a 168 centimhez, Marfan szindrómám van.. Tehát a leadott kilók vissza sem jönnek egykönnyen, pedig kb 2-3 lement ez biztos, látom magamon :(

Javasolta pár napig ne szedjem a gyógyszert, ettem is egy nap 5-6x, visszajött az étvágyam, de amint újra kezdtem visszajött az étvágytalanság.

Iszok Nutridrink Max-ot, 3 napja már napi kettőt hogy legalább annyi legyen bennem.

Orvos annyit mondott próbáljak enni, sajnos ezt a gyógyszert el nem veheti míg a kúra le nem jár, az meg még 7 hónap.

Most kezdtem el a béres csepp fortét, szerintetek az fog étvágyat hozni, tapasztalatok? Nagyon aggódom hogy elfogyok a végén😔


2021. márc. 26. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megpróbálod magadba erőszakolni a kaját. Tudom, hogy nehéz, az elején lehet, hogy hányni is fogsz, de pár nap és megszokod. Testépítők/egyéb sportolók rendszeresen csinálják ezt. Amikor 5 ezer kcal-t fogyasztottam egy nap, nekem is hasonló problémám volt. Öklendeztem minden egyes nyeléskor, de később megszoktam. Fogyassz kalóriadús, zsíros kajákat, ne pedig zöldségeket.
2021. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eszel x óránként, akkor is ha nem vagy éhes. Ennyi.


Én 10 éves étkezési zavarból gyógyulok és pontosan így csinálom - ha az éhségjelre várnék, akkor kb napokig nem ennék. Kb 3-4 óránként eszek, amikor telinek érzem magam, akor is, mert ennem kell. Napi min. 3000 kcalt.

2021. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!