Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor oldják fel a korlátozáso...

Mikor oldják fel a korlátozásokat az iskolákra tekintettel?

Figyelt kérdés
Igaz ma mondta Orbán Viktor, hogy 19-e után már nyithatnak de ahogy ismerem a bejelentéseit ez nem mindig így van. Meg amúgy az is egy nagy hülyeség, hogy egy olyan dologra alapozik mint a 65 év felettiek beoltatása. Amiket mondott ezzel kapcsolatban, hogy pl. Ennyivel tartozunk nekik, és ezért ettől függ a korlátozás enyhítése? Szerintem ez badarság. Más országokban is akkor nyitnak mikor már a fele nép be van oltatva, regisztrálástól függetlenül. Meg ha fel is oldaná Orbán a korlátozásokat rögtön felszökne szerintem magasabb számokra a betegek száma. Szerintetek mennyire lesz valós ez, hogy 19-én nyitnak az iskolák? (Meg különben ennek se volt sok értelme, hogy 1 hónapra bezáratják az általános sulikat.)

2021. márc. 26. 16:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tuti hogy kinyitják 19-én az iskolákat. Bár nem örülök neki. Egy gyárban dolgozom, ahol sokan estek ki Covid miatt az iskola zárás előtt.

Úgy került a gyárba a fertőzés, hogy anyukák megkapták a gyerektől aki haza hozta az iskolából. Majd anyuka behozta a gyárba a koronavírust és megfertőzte a közvetlen kollégáit.

Ha újra nyitják az iskolákat, akkor csak a tanárok lesznek védettek. Mi munkások ugyanúgy megbetegszünk a fent említett módon. Ez így jó nagy kicseszés velünk, holott online is meg lehet oldani. Ezzel ellentétben mi nem tudjuk haza vinni a gyártósort home officba. Ráadásul még hónapok kérdése hogy oltást kapjunk. (gondolom)

2021. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 aKerZso válasza:
52%
Biztos nyitni fognak. Ez nem ide vág, de nagyon akarja a Fidesz, hogy a nép be legyen oltva (jó és rossz értelemben egyaránt). Szerbiában beoltanak külföldieket is (beleértve minket, magyarokat is). Ez mi a jóisten? Hehe...
2021. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 everlight ***** válasza:
De nem holnap nyitnának.Ha naponta átlagosan 40 ezer embert oltanak be és Orbán azt mondta 2,5 milliónál nyitnák ki az iskolákat,akkor 16 nap múlva nyitnának de lehet hogy csak 20.
2021. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%

11-es

Igazán örülök, hogy a járványügyi szakemberekkel ellentétben, de minden kollégádnál pontosan tudod, hogy ő kitől kapta, meg 1 körrel előtte ők kitől kapták. Az nyilván nem is fordulhat elő, hogy a Józsi elkapta egy haveri sörözésen, aztán ő szórta szét köztetek.

Felhívom a figyelmedet, hogy azóta vannak a legrosszabb számok, mióta zárva vannak az iskolák, nemhogy nem csökkennek, de semmiféle trendtörés sem látszik benne. Semmi értelme zárva tartani őket, gyereknek iskolában a helye.

2021. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es, mondjuk onnan tudom hogy maguk a fertőzött anyukák mondták hogy először a gyerek lett beteg. Persze a kiindulópontja az egésznek az okos szülők, akik agyig taknyosan is közösségbe engedik a gyereket, merthogy "csak nátha" vagy éppen a férj igazolt covidos de okos anyuka elküldi suliba a gyereket. (fogalmam sincs ilyenkor miért nincs karanténba az egész család)


Nálunk az üzemben az iskola zárás előtt volt sok fertőzött. Most csillapodni látszik a helyzet.

A haveri sörözést hagyjuk is, mert a sok táppénzes miatt az utóbbi időben a lemaradások behozása folyamatos túlórát igényel. Ilyenekre nekünk nincs időnk/energiánk.


Fogalmam sincs mások hol, kitől fertőződnek, nálunk helyileg ez a probléma.

2021. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha a gyerek beteg volt, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy pont tőle indult. Persze mióta zárva az iskolák már 1 új fertőzöttetek sincs, hiszen ti csak a gyerektől kaptátok el... Ja, nem is.
2021. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#15 bocsika de hova csillapodik? Mikor bezártak minket napi 3000, most meg 10.000 fertőzött van. Nem vagyok matematikus de ez nem csökken:3
2021. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Írtam hogy NÁLUNK AZ ÜZEMBEN. Azaz nekünk a jelenlegi zárás mellett úgy néz ki hogy biztonságosabb.

De amúgy logikus is, hogy attól hogy a tanárok egy része be van oltva, a szülők és az ő kollégáik még nincsenek. Azaz nem biztonságos össze engedni ennyi embert.

2021. márc. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Boltba se menjetek, ott is csupa oltatlan dolgozik.
2021. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy levegőt se vegyetek mer’ abba van a vírus
2021. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!