Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testtartást segítő gyakorlatok?

Testtartást segítő gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Mostanában a karantén miatt rengeteget kell gép előtt ülnöm, ami már egy éve tart. Már szinte mindig fáj a hátam, és próbálom kihúzni magam de egy idő után mindig visszagörnyedek. És már a tükörbe is látom hogy nagyon rossz a tartásom. Sosem sportoltam igazán, de eddig ennek semmi következménye nem volt. Most meg púpom van. Vállat erősítő és tartásjavító gyakorlatokat ha mondanátok nagyon megköszönném!!
2021. márc. 26. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Jóga - koncentrált légzés és önfegyelem
2021. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vegyél gumikötelet és mellmagasságban magad előtt tartva víszintes irányba húzd szét majd engedd vissza. A tenyered felfelé nézzen és addig húzd amíg teljesen szét nincs tárva a karod. Ezt ismételgesd. Nem tudom érthető e így leírva a gyakorlat.


Nekem ezt mutatta a mozgás terapeuta a rossz tartásomra. Elméletileg azokat a váll, hát izmokat erősíti amik gyengesége miatt görnyedek.

2021. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!