Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez pilonidalis cytsa lehet?

Ez pilonidalis cytsa lehet?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja érzem hogy fáj a farokcsontom környéke (egyik nap több órát ültem a kemény földön) lila duzzanat található most ott ami nagyon fáj már tegnap este óta. Ma elkezdtem használni egy kenőcsöt ami elvileg jó ilyesmikre. Genny nem jön belőle csak szörnyen fáj, főleg este. 3 napig most nem tudok semmilyen orvoshoz menni.. Ügyeleten voltam ott felírt a doki Dalacin kapszulát azt kezdtem el szedni (bár nem tudom, hogy ez most bakteriális fertőzés-e mert nincs genny, váladék, nem vagyok lázas) Remélem nem kell mennem mindenféle műtétre..
2010. aug. 19. 21:26
 1/5 A kérdező kommentje:
hopp elírtam *cysta
2010. aug. 19. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Érzel ott csomókat?
2010. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem, csak egy nagy lila duzzanat van semmi más
2010. aug. 19. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
A pilonidalis ciszta a szőrtüszők rendellenes fejlődése következtében alakul ki. A szőrszálak nem tudnak áthatolni a bőrfelszínen, így a bőr alatti zsírszövetben fejlődnek. A szőrtüszőkben lévő mirigyek nem tudják a megtermelt faggyút és verejtéket hova üríteni és a bőr alatt csomók alakulnak ki. Elfertőződés esetén pár nap alatt fájdalmas tályog alakul ki, melyet műtéti úton távolítanak el.
2010. aug. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 margoz ***** válasza:
49%
Szerintem csak összetörted a fenék husikádat a sok ideig tartó kemény földön való üléstöl.Amit az orvos felirt arra jó hogy ne lépjen fel gyuladás,probálj a széken pár napig csak térdelni hogy kiméld a hátsófeledet.
2010. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!