Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy érzem mindennek ugyanolyan...

Úgy érzem mindennek ugyanolyan büdös szaga van, és íze. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A napokban észrevettem hogy mindennek, ilyen szénné égett fokhagyma, vagy ilyen égett, rohadt növény s hús szaga van, elmegy előttem egy motor, nem az a szokásos benzin szag hanem ez, a füst jön a kéményből, nem az a tipikus füst szag hanem ez, a pörköltnek is ilyen szaga van, és minden más húsfélének (sertés, csirke, szarvas, ezeket próbáltam), egytől egyig mindegyiknek ugyanaz a rossz égett szaga van, és néhol még az ízük is olyan, a kedvenc ételeimtől hánynom kell.


Egy tippem van hogy mi válthatta ezt ki, a koronavírus. Még januárban (8.-án) teszteltek és pozitív lettem, a szaglásom és az ízlelésem elveszett, de miután kigyógyultam rendbe jött minden, majd 1-2 hete megkezdődött ez. Másfél hete tejfölön, kenyéren, tejen és zabpelyhen élek, mert mást egyszerűen képtelen vagyok enni mert ez az égett szaga van. Könyörgöm valaki írja le hogy mi lehet ez, mitől alakulhatott ez nálam ki, és meddig fog várhatóan tartani, továbbá érdemes e orvoshoz fordulnom ez esetben, vagy ne terheljem ilyen kis gondok miatt a háziorvosom? Válaszotokat előre is köszönöm! 16F



2021. márc. 29. 00:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Rossz szaglás neurológiai (agy-)hibából? Úristen, ilyen is létezik?

Egyre félemetesebb élnem :(

2021. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nálam is. Ahogy olvasgatom rengeteg kérdés van erről, úgyhogy mégsem olyan ritka, sőt. Én 1 hónapja szedek Milgammát, egyelőre hatástalan. Szinte mindennek nagyon kellemetlen szagát érzek. A tojás, hagyma az elviselhetetlen kategória. Az összes parfümömnek romlott, possadt virág szaga van. Én már nem is reménykedem, már olyan régóta tart. Gondolom majd idővel megszokjuk
2021. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Nekem is totál ugyanez van. Én még októberben voltam covidos, és nagyjából 2-3 hónapja jött elő ez a dolog. Ugyanúgy a főtt húsokon érzem, zöldségek közül pedig a paprika a legbrutálisabb és egy kicsit a hagyma. Nagyjából én is ugyanígy tudnám jellemezni a szagot, mint, ha valami borzasztó rossz, keserű, poshadó/rothadó növényféleség lenne vegyszerrel keverve, vagy nem is tudom, konkrétan semmihez nem tudom hasonlítani, mert előtte sosem éreztem hasonlót.
2021. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Áprilisban voltam covidos, és ugyanolyan büdös minden tojás (tükörtojás, rántotta, bármely formában), bizonyos tárgyak, utcán random m²-eken érzem, és már a kedvenc illatú tusfürdőm is ugyanilyen büdös lett, a kávé meg mosogatólé ízű és szagú. :(
2021. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kifelejtettem a húsokat.
2021. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nekem még mindig tart, bár már szinte mindent meg tudok enni, kivéve a panírozott húsokat. Rengeteg ételnek vissza jött egy ilyen normálisabb íze ami már elviselhető, tán már soha se fogok úgy megenni egy paprikát, vagy egy szelet füstölt sonkát hogy a régi ízét érezzem, kissé elszomorít, de nincs mit tenni...
2021. júl. 5. 00:24
 17/18 anonim ***** válasza:

Tobb korhazban nyilt poszt covid osztaly, vizgsaljak ezeket a visszamaradt tuneteket, kutatasokat is vegeznek es ugy hallottam, hogy van program arra, hogy visszaadjak az embereknek a szaglasat es izerzekeleset.

Esetleg nezz utana neten v telefonalj be ilyen korhazakba mint az OORI vagy a Honved. (Biztos h van mashol is)

2021. júl. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most olvastam, hogy sokan ebben a torz szaglásban szenvednek. Azóta van aki meggyógyult? Helyreállt?
2022. szept. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!