Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy egész...

Az lehetséges, hogy egész életemben orrpolipom volt, és nem vettem észre? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta érzem, hogy a bal orrlyukamat részben elzárja egy mozgatható, puha gumó, de kaptam tőle levegőt normálisan, szóval azt hittem, hogy mindenkinek van olyanja. Az viszont furcsa volt, hogy a jobb orrlyukamban nem éreztem. Eleve orrsövényferdülésem van, ami meg a jobb orrlyukamat zárja el, (ez viszont akadályozza kicsit a légzést, de nyilván mivel vele születtem, megszoktam) és azt hittem, hogy amiatt nem érzem.

Ma rákerestem, hogy milyen "szerv" az a gumó, és milyen szerepe van. Nyilván orrpolipra kaptam találatokat, aztán megnéztem a tükörben zseblámpával (életemben először), és szembesülnöm kellett vele, hogy ez tényleg egy nagy rózsaszín kinövés, pont mint a képeken, és hogy ez bizony nem mindenkinek van.

Most ez azért is esett furán, mert ez akkor azt jelenti, hogy ha mindkét orrlyukam ugye részben el van záródva, akkor tulajdonképpen nem is tudom, hogy milyen érzés a normális légzés. :D

Az lenne a kérdésem, hogy ez okozhat valami problémát, hogy tizenakárhány évig vele éltem, és semmilyen kezelést nem kaptam rá? Vagy ilyenkor mi a teendő, hagyjam? Orrsövényműtétet tervezek pár év múlva, ha majd lesz saját bevételem, akkor most a polipot is el kell egyúttal távolítani, mert üti egymást a kettő, vagy hogy van ez?


2021. ápr. 1. 12:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!