Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 evesen, ha nincs kronikus...

20 evesen, ha nincs kronikus betegsegem, de kicsinek asztmas voltam, belehalhatok a covidba?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a legrosszabbra gondolj!
2021. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki belehalhat a covidba.
2021. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Asztmás anyósom láncdohányos, idős, kétszer műtötték pár éven belül, van másik krónikus betegsége is, kb alig érezte meg.

Fiatal rokonomnak semmi baja, intenzívre került (jobban van de azóta is érzi). Teljesen randomnak tűnik az egész laikus szemmel.

2021. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit erzett ami miatt intenzivre kerult?
2021. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármibe belehalhatsz.


Egyébként tuti lepontozások áldozata leszek és én leszek az idióta de valójában az egészséges életmódnak nincs sok köze a betegségekhez.


Erre egyébként a 3-as válaszoló kijelentése a bizonyíték.


Teljesen mindegy, hogy mennyire folytatsz egészséges életmódot, ez a genetikán múlik, nem pedig azon hogy este sörözöl-e vagy elmész futni. Ehetsz akármilyen mindenmentes pékárut meg ihatod a marha "egészséges" Voss norvég hegyi vizet, ha a genetikád "sz.r", akkor egy influenza is el fog vinni.


Anyám olyan szinten láncdohányos, hogy havi 100 rugó elmegy neki csak a cigire, konkrétan eszi. 70 évesen köszöni jól van, abszolút nem beteges, szerintem te 1 nap alatt többet mozogsz mint ő 1 hónapban. A testvére nem dohányzik, nem iszik aztán szanatóriumból ki, orvoshoz be, orvostól ki, szanatóriumba vissza....


Bármilyen krónikus betegséged is van (vagy éppen nincs) nem ezen múlik az, hogy mennyit élsz vagy mi fog elvinni.


Egyébként az orvosok előszeretettel kérdezik a dohányzik/fogyaszt-e alkoholt kombót, mert ha a válasz az hogy igen, akkor ráfogják hogy azért van bajod. Ha meg az a válasz hogy nem akkor fejvakarás megy...


Az egészség genetika, nem pedig életmód. Azok akik eddig meghaltak koronavírusban, ugyanúgy meghaltak volna egy influenzába is. Sajnálom, de ez tényleg így van... Ha számítana az életmód és a krónikus betegség, kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal lenne tele az intenzív osztály. Helyette ők köszönik jól vannak, és a mai napig ott isszák a sört a trafik előtt maszk nélkül, magas vérnyomással.

2021. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést hülyén fogalmaztam, tehát nem volt krónikus betegsége. Elkapta, két hétig csak olyan sima betegség érzete volt, hőemelkedés, meg a szaglás elment, majd hirtelen nagyon magas láza lett, durva köhögés, fulladás, elájult, végül mentő vitte be. Tüdőembóliája volt. Ez tavaly volt, rendbe jött(?), de mai napig érzi a hatását, kifullad, nem tud aludni, nagyon hamar kifárad. Gyógyszereket kellett szednie még sokáig. 3. voltam
2021. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Sajnálom, de ez tényleg így van... Ha számítana az életmód és a krónikus betegség, kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal lenne tele az intenzív osztály. Helyette ők köszönik jól vannak, és a mai napig ott isszák a sört a trafik előtt maszk nélkül, magas vérnyomással." Én ezt minden nap látom, mivel több órákat sétálok. Ott állnak ugyanazok az arcok mióta kitört ez a szar a pár dohánybolt előtt és isznak-bagóznak a sötétben-vagy délután. De olyan arcok, hogy már az is fizikai fájdalom ahogyan kinéznek. És igen köszönik szépen jól vannak.
2021. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!