Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drogoztál már? Ha igen mit/mik...

Drogoztál már? Ha igen mit/miket használtál? Mennyi idő volt letenni (ha letetted)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
törölni fogják...
2021. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hmm.... ilyen drogot nem ismerek... gondolom te kevered/keverted össze a cuccokat
2021. ápr. 2. 17:43
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Én 18 évesen kezdtem a fűvel, és 33 éves koromra jutottam el a heroinig. Lényegében az iboga gyökér, és az ayahuasca kivételével minden klasszikus drogot kipróbáltam. A dizájnerek közül is talán több mint 100 félét. A heroint nem használtam tartósan, így azt nem ismertem még ki teljesen - viszont nekem annyira nem jött be (mint amit előtte róla gondoltam). Intravénás drogfüggő vagyok, és kicsit kevesebb mint 1 hónapja lőttem be magam utoljára. Sajnos ezért akkor ki is rúgtak a munkahelyről, de most egy új helyen kezdek. Ha nincs pénzem nem használok semmit, de ha fizetést kapok kb 1 nap alatt eldrogozom. Ilyenkor csak a szerencsén múlik hogy pl pont hétvégére esik-e a fizum napja - mert ha nem akkor általában kirúgnak - mivel 1-2 napig tuti nem tudok beenni. A leszokással próbálkoztam sok-sok éven át, de be kellett látnom hogy nem fog menni. Így inkább elfogadtam a sorsom, és beletörődtem hogy ezen az úton valószínű már 4-5 évnél többet nem élek. Nekem nehéz volt ez az élet. Sajnos nincs önbizalmam, és az akaraterőt sem találtam meg magamban, vagy az életem célját.. Még teljesen nem adtam fel, mert egyénileg tovább próbálkozok a leszokással, de erre az esélyem kevesebb lehet mint 1%.

Viszont szinte minden szert ismerek, jó részüktől függő is vagyok. Ha valakit érdekel konkrétan valamelyik szer - írjátok le és én megosztom a tapasztalataim :)

2021. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem drogoztam, de egyszer fiatal koromban, amikor nagyon köhögtem valami kórság miatt, akkor magamhoz vettem igen kevéske kodeint, hogy csillapodjon a köhögésem. Tényleg nagyon kevéske volt, egy kis labor spatula végének megfelelő mennyiség. Egész nap olyan voltam, mint egy bamba leszedált intézeti ápolt. Azóta rájöttem, hogy rosszul reagálok a kodeinre, így a kodeines köhögés csillapítókat is elkerültem azóta.

Hasonlóan jártam az alkohollal is. Egyszer egy csodálatos zamatú (de feltehetően a rézelejét is tartalmazó) barackpálinkát ittunk ismerősökkel. Akkor éjjel nem tudtam aludni, mert légzési nehézségeim voltak. Így aztán a pálinka is erősen redukcióra került. Valószínűleg túlzottan erősen működnek bennem a kellemetlen tapasztalatokkal kapcsolatos reflexeim.

2021. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok

Igazából a drogokat 3 csoportra lehetne szétosztani.

Az egyik lenne a bódító szerek.

Ez kezdődik a fűvel, és kb befejeződik a herbál-al.

A fűvel alapjáraton nem sok baj van, csak eléggé demotiválttá teszi az ember.

Viszont a mai szinti kannák már kb élet veszélyesek. Durva fizikai függőséget is ki taudnak alakítani, és baromi erős függőséget okoznak. Elég hamar leépítik az ember. Vicces kicsit hogy ezek a szerek a fű betiltása miatt kezdtek el terjedni. De mára jóval nagyobb bajt okoznak, mint ami az eredeti probléma volt :)

A másik nagy csoport a parti drogok.

Ezek ma jórészt ismeretlen katinon származékok, kristályok. Iszonyat erős boldogságot tudnak adni, és jóval nagyobb függőséget okoznak pl a sima speednél, vagy exnél. Ennek a csoportnak lenne a "királya" a kokain, ami bár igen rövid hatásidejű - de mégis az egyik legtisztább boldogság érzés a világon.

A 3. csoport a hallucinogének lennének.

Ez az LSD vagy DMT kalibernél kezd érdekes lenni, de akár nagyobb dózisú gomba is meglepetések okozhat. Ezektől megindul az utazás, amire semmi nem készítheti fel az embert. Sok tekintetben durvábbak mint pl a barna, vagy a kóla, mert nem boldogságot adnak be - hanem az ember átélhet teljes személyiség szétesést stb.

Ezek viszont nem okoznak függőséget, bár kérdéses hogy mentálisan ki hogy bírja. Ezek lennének azok a drogok amik megmutathatnak dolgokat, amiket ezek nélkül a szerek nélkül így nem lehet látni. Bár itt is több a veszély, mint a lehetőség :)

2021. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Fű,extasy,lsd,gomba,speed,kola
2021. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Fű, ecstasy, kokain, nagyon kis mennyiségben lsd és talán ketamin de nem vagyok biztos benne. Egyiktől se letten függő, füvet szoktam viszonylag rendszeresen de bármikor le tudom tenni ha akarom (amúgy nem Magyarországon élek).

Azért az nem úgy megy hogy valamit kipróbálsz akkor egyből függő leszel. Attól függ mi az, mindig utána kell nézni mielőtt valamit próbálsz. Nem szabadna egy kalap alá venni az összes drogot mert nagyon különböznek és az az igazság hogy némelyik kevésbé ártalmas mint valamelyik gyógyszer amit az orvos felír nagyanyádnak vagy akár a pálinka vagy bármilyen tömény alkohol.

2021. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

"Bár itt is több a veszély, mint a lehetőség :)"

Ezt így azért nem lehet kijelenteni. Lsdvel kísérleteznek terápiás céllal is. Az a nem mindegy hogy kivel és milyen körülmények között csinálod, ha odafigyelsz ezekre akkor nemigen lehet bajod. A hallucinogének képesek összekapcsolni az agynak olyan részeit amik alapból nem kapcsolódnának össze magyarul bizonyos értelemben megnyithatja az elmét és ennek rengeteg kreatív művészeti eredménye lehet. (pl. Beatles, Jimi Hendrix, stb...). Érdemes jobban utánaolvasni, vannak jó dokumentumfilmek is.

2021. ápr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
A magyar közhiedelmekkel ellentétben a fű szinte teljesen ártalmatlan. Nagyon ritka esetekben okozhat pánikrohamot, de az is leginkább abból adódik hogy mivel illegális ezért ráparáznak hogy mi lesz ha jön a rendőr stb. Ezen kívül akinek mentális betegsége van annak nem ajánlott, de ezektől eltekintve kevés negatív és inkább pozitív hatásai vannak. Hosszútávon ellustíthat, okozhat enyhe memóriazavarokat, de ezek is embertől függenek. Összességében kevesebb negatív hatása van, mint az alkoholnak mégis úgy kezelik mint azt aki szúrja magát, ami viszont tényleg gáz.
2021. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

A függőség egyébként nem igazán egy adott szertől alakul ki. Ez inkább egy egyirányú erősödő folyamat. Az embernek problémái vannak az életben. Vagy nem érzi azt hogy a "helyén" lenne. Erre kipróbál pár szert, és ezektől boldog lesz egy rövid időre. Csakhogy ettől nem oldódnak meg a korábbi élethelyzetek. Amikor viszont újra tiszta lesz - akkor újra vágyni fog a drogok által keltett boldogságra (hiszen akkor végre jól érezte magát). Idővel a függő egyre kevésbé foglalkozik az életével. Egyre kevésbé próbálja azt helyre hozni. A boldogság számára a különféle (egyre erősebb) szerekben keresendő. Csakhogy a megoldatlanságokat egy idő után már nem igazán lehet a véka alá söpörni. Később pedig a drogozás végett is elkezd kialakulni egy rakás egyéb probléma is. Ez egy idő után egy örvényként húzza le a függőt - hiszen az elcseszett életében már csak akkor érzi jól magát - amikor épp be van állva. Az ember csinálja ezt pár évig, pár évtizedig - és már el sem hiszi hogy lehetne ezt másként. Egyszerűen ezt azt életmódot szokta meg, ami egyben a végzete is lesz számára..


8,

Egy ilyen súlyosabb függőnek szerintem veszélyes az LSD. Hiszen végig menekül az élete elől, és ha a papír megszünteti a félelem érzetet - lehet pl van aki kiugrik az ablakon.

Egyetértek abban hogy terápiás céllal hasznos lenne, de ott is előzetes vizsgálni kéne mentálisan az embereket - mert egy tripp igen csak megterhelő. Semmilyen más drogokhoz nem hasonlítható. Ha olyan valaki veszi be, lehet hogy kb full becsavarodik.

Amíg csak a fekete piacról lehet ezeket beszerezni, addig több a veszély. Erre gondoltam :)


9,

A fű az elég ártalmatlan a többi droghoz képest, de azért azt se kellene elbagatellizálni. A mostani extrém erős thc-s füvek azok amik rizikósabbak külföldön.

Magyarországon viszont a füveknek a nagy része le van fújva szintetikus kannabinoid receptor agonista porokkal. Ez az amiből a herbált is csinálják, de az igazi füvekre csak nagyon kis menyiséget fújnak (hogy növeljék a hatását). Ezek viszont már gázosabbak.

Tehát itt is ugyanaz a helyzet. Amíg ezek illegálisak, és ki vannak téve a az alvilági köröknek - addig ezeknél nem lehet tudni tényleg az-e, vagy hogy épp milyen tiszta. Ergó így nem olyan ártalmatlanok. (De ez persze nem az adott szerek hibája.)

2021. ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!