Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholizmusból ki lehet törni?

Alkoholizmusból ki lehet törni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, AA-ban találkoztam sok olyan emberrel, akinek sikerült. Nekem még nem sikerült, de hiszek benne, hogy egyszer megcsinálom.
2021. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hellmano ***** válasza:
Masszív alkoholizmusból szerintem nem vagy csak ideiglenesen. Tudom nem szép példa családból meríteni, de anyukám testvére (nagybátyám) masszív alkoholista volt 25 éven keresztül, még a 90-es évek elején csúszott félre az élete az addig menő, jóképű családos jó életkörülmények közül hirtelen a sok pénz és jólét miatt elkezdett az alkoholhoz nyúlni. Gyerekkoromban még felnéztem rá, mert tényleg egy helyi menő figura volt, akit tiszteltek stb. amiket elért... a 90-es évek elején , ahogy az alkoholhoz nyúlt csak csúszott lefelé , elhagyta a felesége a 2 gyerekkel, elvesztette a menő állását és a 90-es évek közepe6vége felé már csak egy alkesz volt, már anyukám se tartotta vele a kapcsolatot én meg már rendesen undorottam tőle, hogy hova csúszott le. Onnan már nem volt megállás állandó deliriumban élt le 20 évet még, mire meghalt. Komolyan mondom én azt csodáltam, hogy 25 évet lehúzott tényleg szinte józan pillanat nélkül, jó ez így erős, de az utolsó 20 évében már szerintem józan pillanata se volt... Szerintem senki ne szokjon rá az alkoholra, mert abból kijönni nemigen lehet csak szépen húz lefelé és ha egy ilyennek azt mondod alkoholista nem fogja elfogadni, mert ő csak napi 3 - 4 sört iszik stb. meg nem is részeg meg a kifogások jönnek sorba. Egy alkoholista nem veszi észre, hogy ő már alkoholista valójában, mikor szembesítik vele. Nem véletlen mondják az alkohol öl, butít megnyomorít a sorrendet felállíthatja magának mindenki. Minden alkoholista csak 1 üveg meg egy pohárral kezdi!
2021. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állítólag az alkoholizmus örökölhető is, van egy olyan gén, ami erősen hajlamosít rá, nekik szerintem nagyon nehéz lehet leszokni. Véleményem szerint ha valaki alkoholistává válik, ott elég nagy szerepe van a környezetnek is. Ha úgy dönt, hogy le akar szokni, akkor is sok múlik azon hogy milyen emberek veszik körül és tud e, hajlandó e szakmai segítséghez fordulni.
2021. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

off


"még a 90-es évek elején csúszott félre az élete az addig menő, jóképű családos jó életkörülmények közül hirtelen a sok pénz és jólét miatt elkezdett az alkoholhoz nyúlni" Rokonságunkban 3 ilyen példa is van. Elképesztő. :( Az egyiknél mindketten-feleség, férj is ilyenek, kimentek külföldre dolgozni, "menők" lettek, gazdagok, munka mellett inni kezdtek. Végül életforma lett belőle, a férfi már belehalt, a nő meg egy otthonban van, de teljesen borzalmas állapotban. Ja és a személyiségét annyira letorzította, hogy alig látogatják, mert nem lehet vele normálisan beszélni.

2021. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
eltorzította bocsánat
2021. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hellmano ***** válasza:
5-ös, igen ez sajnos, főleg olyanoknál jelentkezik extrém módon, akik vagy nagyon módosak és jó világukban azt se tudják mit kezdjenek magukkal és vagy pia vagy drogokhoz jutnak és mivel anyagilag nincs probléma így tolhatják magukba mértéktelenségig. Vagy pont az amúgyis csóró réteg tolja magát még nagyobb csóróságba. Most erre van egy példám az egyik távoli szomszédom, aki csóró , de mindig hullarészeg, már mondtam neki b+ neked az a szerencséd, hogy csóró vagy különben már nem élnél, mert akkor még többet innál, mint most....
2021. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet
2021. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!