Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert mutat a pulzoximeter...

Miert mutat a pulzoximeter mas erteket a bal es a jobb mutatoujjon? Melyiknek "kell" hinni?

Figyelt kérdés

Anyukam bal mutatoujjan 92-95%, jobbon pedig mutatott mar 79-90 kozotti szamokat az elmult oraban,ugyanaz a meroeszkoz.

Nem fullad csak enyhen kohog


2021. ápr. 6. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ugye minden ujjadban más ér fut, ami egyértelmű és logikus, de ha megvizsgálod az anatómiáját az érrendszerednek, láthatod, hogy vannak erek, amik a szívedhez nagyobb erekként futnak és nem ágaznak annyi felé (közvetetlenebb) stb. Emiatt lehetnek eltérések.

Én úgy tanultam, hogy a jobb középső és bal hüvelykujj mutat a legpontosabb artériás oxigénszaturációt.

Én azon mérném, ahol a legmagasabb és mindig csak ott. Méréseknél az a legfontosabb, hogy mindig ugyanúgy végezzük, mert akkor van összehasonlítási alap.

2021. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2021. ápr. 6. 21:13
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ezek az értékeke eléggé kiugróak és össze-vissza mér, kuka. Milyen ez a mérő? Ekkora eltérést nem mutathat egy jó műszer.
2021. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így mutatja. Covidos voltam, tüdőkárosodásom van.


Jobb kézen (mutatóujj) 95-97.

Bal kézen (mutatóujj) 91-93.

2021. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Én már nem köhögök és nem is fulladok gyakran, csak ha megetőltetem magam.


A szomszédom ápoló a covid osztályon. Megnyugtatott, hogy ez normális, ez csak egy tájékoztató adat. Nem szentírás.

2021. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Ma kaptuk ezt a kutyut. Ez a 11.nap
2021. ápr. 6. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!