Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a magyarázat,...

Mi lehet erre a magyarázat, hogy ha valami a fejed irányába mozdul, akkor reflexből elmozdulsz?

Figyelt kérdés

Én nem láttam, de biztos hogy majdnem meg gyilkolt.


Vagyis a reflex/ösztön gyorsabb mint amit felfogok.


Akkor miért nem láttam?


2021. ápr. 6. 22:36
 1/7 A kérdező kommentje:
De a valódi probléma hogy nem tudtam mi történt csak utólag fogtam fel..
2021. ápr. 6. 22:37
 2/7 Grimfox ***** válasza:
100%
A perifériás látás, hallás, és a bőr elég sok dolgot felfog, amit nem veszel észre tudatosan. És mivel a reflex dolga pont az, hogy gyorsabban cselekedjen, mint ahogy döntést tudsz hozni, a tested maximális képességét használja arra, hogy a vélt, vagy valós veszélyt elkerülje. Ha a reflexeidet fejleszted például nagy sebességű sportokban, mint a pingpong, baseball, és tenisz, és hasonlók, akkor ez a nem tudatos észlelésed is javul, és a reflexeid is gyorsabban fognak reagálni. Persze az alkalmazott küzdősportok a legjobbak ilyen tekintetben.
2021. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezotéria kategória? Hova még?
2021. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Na ennek aztán zéró köze van az ezotériához. Mint minden olyan dolognak, ami valóságos.
2021. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Lehet hogy amolyan megérzés szintjén gondolta a dolog. Az meg parapszichológia kategória.
2021. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez már többször megtörtént, hogy pl repült felém valami, de csak utólag vettem észre, hogy elkerültem. (nagyobb tárgyak)

Olyasmi mint amikor valami pici szutyok repül a szemed felé és ösztönösen becsukod a szemed.


Azért az ezóba írtam, mert inkább az a kérdés hogy miért gyorsabbak a reflexeim mint én?


Ez kb olyan mintha valami háttér folyamat ellenőrizné a történéseket. És úgy irányít hogy én arról nem is tudok...

2021. ápr. 7. 10:46
 7/7 Grimfox ***** válasza:
A reflexeid nem gyorsabbak, mint te, hanem a leggyorsabbak, amire a tested képes. Azért ilyen gyorsak, mert kikerülik a tudatos döntéshozó folyamatot, azaz reflexként történnek. Mondhatod háttérfolyamatnak is azt, ami ezt ellenőrzi, és irányítja. És teljesen természetes, hogy nem tudsz róla, csak amikor megtörténik. Ha a történés pillanatában is tudnál róla, nagy lenne rá az esély, hogy próbálnál tudatos döntést hozni, ami lassítaná a reakcióidat. Ez pedig veszélyes. Az életedet fenntartó, és megóvó folyamatok mindig megkerülik a tudatodat. A légzés az egyetlen, amit részlegesen tudsz irányítani egy pontig. Utána visszavált automatikus működésre.
2021. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!