Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik veszélyesebb?

Melyik veszélyesebb?

Figyelt kérdés

Egy csúnya hányásos hasmenéses vírust amitől a víz is sugárba jön ki az emberből otthon orvosi ellátás nélkül kifeküdni vagy ilyen covidos időkben bemenni a fertőzőre infúzióért?


Sajnos elkapott egy ilyen szar vírus. Tegnap este hánytam először, azóta éjszaka voltam 4x. Vizet is ittam már de szinte azonnal hányingerem van tőle.

Járni is nehéz mert szédülök.


Mit javasoltok? Az a baj ha bemegyek infúzióért nem lesz kockázatos, hogy összeszedek még valamit?

Én inkább itthon szeretném kidekkolni de ugyebár kérdés mennyire veszélyes.

Vagy belehalhatok ha itthon maradok?



2021. ápr. 7. 07:24
A kérdező szavazást indított:
Menj be mindenképpen a kórházba!
Maradj inkább otthon, nem fogsz meghalni
11 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehetsz be csak úgy, hogy jöttem infúzióèrt . Hívd fel a házi orvosod, és elmondja mit tudsz tenni, ír fel gyógyszert, de az is lehet le teszteltet covidra
2021. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is akarok, nekem pont, hogy a háziorvosom mondta, hogy aki most bekerül ilyen vírussal jó eséllyel lélegeztetőgépen köt ki.

Bár lehet csak viccelt, nem tudom, nem most mondta már.


Csak ugyebár emiatt fosok mindkét opciótól de majd lehet megcsörgetem akkor.

2021. ápr. 7. 07:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj a patikába és kérj orális rehidráló oldat port. Pocsék íze van, de jobban benned marad, mint a sima víz, és a hányással vesztett sókat is pótolja. Ha nem bírod meginni, akkor keverj bele gyümölcslevet is. Ha nincs patika, akkor az élelmiszerboltban próbálhatsz sportitalt (pl Gatorade) venni, az is hasonló. Esetleg házi recept: 1 tk. konyhasó, 8 tk. kristálycukor 1 l vízben oldva, 2 banán turmixolva vagy egy csésze narancslé.


Ne egyben idd, hanem egy teáskanállal, pár perc múlva még egy stb. Úgy kevésbé jön ki.

2021. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és én még a testsúlyomat szoktam lemérni ilyen betegség elején, így tudom, mennyit vesztettem (ami nagyrészt a vízveszteség). Ez szerintem jó támpont arra, hogy mennyire kritikus a helyzet, de szerencsére még sosem volt kritikus az én esetemben. B6 vitamint szoktak még a vírusos hányásra adni, de azt ne kérd, semmit nem használ (csak terhességi hányásra hat valamennyire).
2021. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!