Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi hány liter folyadék...

Napi hány liter folyadék bevitele ajánlott?

Figyelt kérdés
Én napi 1,5l vizet szoktam inni. Ez jó, sok vagy kevés?
2021. ápr. 8. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

„Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) életkorra lebontva is meghatározza az ideális folyadékbevitelt.

Egy 2-3 éves gyermeknek 1,3 liter, egy 4-8 évesnek pedig 1,6 liter vizet kell innia. Efölött már nemek alapján is különbséget tesz: 9-13 éves kor között a lányoknak 1,9 liter, a fiúknak pedig 2,1 liter az ajánlott folyadékbevitel naponta. Tizennégy éves kor felett gyakorlatilag a felnőtteknek is javasolt mennyiség az érvényes: egy felnőtt nőnek napi 2 litert, egy felnőtt férfinek pedig 2,5 liter folyadékot kell fogyasztania. A szoptatós kismamáknak pedig ennél is többet, nagyjából 2,7 litert kell meginniuk mindennap. Ezek persze egy teljesen egészséges és átlagos terhelés alatt álló ember folyadékszükségletei. Az aktív életmódot élőknek értelemszerűen sokkal több folyadékkal kell pótolni a kiizzadt mennyiséget, de a hányással, hasmenéssel járó betegségek esetén is nő a szervezet vízigénye.”

2021. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
27-34 testsúly kilógrammonként egy liter.
2021. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TotoJTD ***** válasza:

Attol fugg mi vagy, mit csinalsz, csinalsz e valamit rendszeresen. Erre igy nehez valaszt adni.

En 5l +-0.5l naponta, 27F vagyok, rendszeresen edzotermi edzest vegzek, igenyli a szervezet a vizet.

2021. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Bírom ezt az #1 választ. EFSA szerint egy felnőtt ember, aki 45 kilogramm, annak ugyan annyi vizet kell igyon, mint egy felnőtt ember, aki 150 kilogramm.
2021. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amennyi jól esik,de amit te leírtál szerintem jó!
2021. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!