Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor takarítják már el végre...

Mikor takarítják már el végre azt a retek AstraZenecát?

Figyelt kérdés

Mikor szeretnék már betíltani az Astrát mindenhol? Mert napi szinten hallom, hogy beadják az embereknek. És meghalnak tőle na meg mindenkinek lesz valami komolyabb baja. Pl az én uncsim munkatársának aki egy 28 éves hús erős fiatal ember. Beadták neki másnap nagyon rosszul lett és a mentőt is kihívák rá mert 40 fok fölé vitte a lázát a cucc. És le sem tudták vinni. Oké azt tudjuk, hogy ezek a vakcinák felvihetik az ember testhőlyét. De a 40 fok amit le sem lehet nyomni az számomra abnormálisnak tűnik.

A lényegre térve nem is a hülye emberekkel foglalkozok akik azok után is beadattják ezt, hogy mondjuk valami közeli/távoli ismerőseiknek baja van. Vagy nem hiszik el azt senkinek, hogy az Astra az egy szar. A hülye emberek hagy menjenek bele a csapdába. Hanem azzal, hogy pl most is egyik ismerősöm oda akart menni kínai vakcina miatt hétfőn. És kijelentette neki az orvos, hogy most nincs semmi más lehetősége csak az Astrazeneca. És még rá is akarták erőszakolni. Na ez az a dolog amit már befejezhettnének. Legalább akkor ha nem is tiltják be. Akkor is legalább az astra mellett osszanak más vakcinát is. Mert egy normális ember biztos, hogy nem fogja azt beadattni. És remélhetőleg egy idő után az ostoba emberekhez is eljut az, hogy azt a vakcinát semmiképp. De néhány emberből kiindulva erről az oldalról is, ez nem fog megtőrténni. Mert nem akarom azt, hogy majd Május-Júniusban oda megyek az oltásért. Én a Modernát akarom megkapni leginkább. Azt kijelentsék nekem, hogy most csak az van azt majd 1 vagy akár több hét múlva lesz csak más. Aztán ha sikerül is hozzá jutnom időben. Majd az lesz, hogy nyilván nem adják ide rögtön az oltási papírt. Hanem csak 1-2 hét múlva. Aztan ha emiatt nem engednek be valahová ahova elakarok menni. Mert nem adattam be ezt a gyilkos xart. Akkor én olyan cirkuszt fogok ott rendezni. Meg ha kimeri jelenteni nekem az orvos, hogy addig nem tudja ide adni az oltási igazolást. Vagy, hogy csak astrazeneca van. Akkor azt is felrugom. Mert ne, hogy már ilyen gyilkos szarok engedélyezve legyenek még ezek után is, pláne ilyen módon. Ha már valakinek Vektor vakcina kell akkor ott a szputnik vagy a Jannsen. Oltakozzatok azzal. A Szputnik hiába keleti meg hiába orosz, sokkal kevesebb embernek lett baja belőle mint az astrátol. És sokkal hatékonyabb is a vírussal szemben. Bár én még mindig azt mondom, hogy a Moderna a legjobb. De sürgős esetekben elfogadnám az utóbbi 2 vakcinát is. A Sinopharm és SinoVac kínai vakcinákat is elfogadnám. Az Astrát meg az indiait viszont messzire kerülni akarom.



2021. ápr. 9. 00:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy kéri-e vagy sem az Astra Zenecat, nem értem mi közöd hozzá és hogy jössz ahhoz, hogy emiatt lehülyézz valakit? Milyen hatással is van a te életedre, ha Kasszás Aranka él vele? Semmilyen. Foglalkozz a saját dolgoddal, ha ilyen jól megy, hogy válogathass, akkor örülj neki.

40 fokos láza pedig lehet akárkinek, azért mert neked, Laikus Jánosnak ez nem tűnik normálisnak, még az. Vajon hány, eddig kapott védőoltásról tudsz bármit is? Google nélkül tudod egyáltalán, hogy mi az a Bcg, MMR, DiPerTe, HiB vagy PCV? Pedig mind kötelező Magyarországon és mindegyiket megkaptad. Foglalkozz a saját dolgoddal, pl kezdhetnéd azzal, hogy megtanulsz a saját anyanyelveden értelmesen fogalmazni. Az meg végképp nevetséges, hogy Laikus Jánosként mi alapján gondolod, hogy bárhol, bárkinél is szempont, hogy szerinted melyik oltás a legjobb.

2021. ápr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell elfogadni, én szívesen elfogadnám, csak már kapnám.
2021. ápr. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%

Előszöris nagyon primitív volt ez az iromány, rossz volt végigolvasni. Én az ilyen embereket mint te ha lehet elkerülöm. Tényleg foglalkozz a saját dolgoddal. Azt adatsz be magadnak amit akarsz. Szerintem senkit sem érdekel.

A Pfizer-nek is van mellékhatása, többek között lázat is okozhat.

[link]

Csak azért mert az "uncsid" ismerősének a fiának a szomszédjának a kollégájának felment a láza az nem jelenti hogy másnak is felmegy. Akiket én ismerek nem ment fel a lázuk. Halálozás pedig a trombózisos emberek közül került ki, 18 millióból 7 ember.

Nem tudom néztél már meg egy egyszerű fájdalomcsillapító betegtájékoztatóját, de még annak is lehet mellékhatása. Mindennek lehet mellékhatása ami hat, pláne ha az mesterséges. Ez van. Ha nem tetszik akkor neked semmilyen vakcina és gyógyszer nem való.

2021. ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

A gyógyszerlobbi pont az ilyen, a kérdezőhöz hasonló agykapacitású emberekre építi a lejárató kampányát. Az Astrazeneca a jelenleg legolcsóbban hozzáférhető COVID-19 elleni vakcina, amelyet már több tízmillió embernek beadtak, ráadásul alapos utánkövetés mellett, ami pl. az orosz vagy kínai oltóanyagról nem mondható el...Teljesen érthető, hogy a rivális gyógyszergyárak idegesek amiatt, hogy míg az AstraZ 5 USD/db áron beszerezhető, addig mindegyik másik jóval drágább nála (Moderna 31 USD, Pfizer 14 USD, Sinopharm 62 USD). Nyilván érdekükben áll ezért a versenytársat minél előbb "eltakarítani" az útból, főleg EU-n belül, ahol pluszban morcosak a Britekre, akik kiléptek az Unióból, és a saját fejlesztésű vakcinájukkal - úgy tűnik - meg is állították a COVID járványt. Nem tudom feltűnt-e, hogy míg kishazánkban 300 felett volt a napi halálozás száma, Nagy-Britanniában volt olyan nap a héten, hogy egy COVID halott sem volt.


Szóval, kérdező: miután megtanultál magyarul, légy szíves tájékozódj kicsit a bulvár médián kívül máshol is, mielőtt egy vakcina betiltását követeled nagy bőszen.

2021. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%
Majd a hormonális fogamzásgátlók után (amik nagyobb eséllyel okoznak vérrögöt/trombózist), vagyis soha.
2021. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%

Én olyan embert is ismerek, aki Moderna után nem tudott két napig lábra állni, olyan rosszul volt? Akkor az normális? (Egyébként igen.)

A háziorvosok szerint, ha 2-3 nap alatt elmúlik a rosszullét, akkor rendben van. Bármelyik vakcina okozhatja, nem csak az Astra. Én is azt kaptam meg, meg az egész családom. Persze, belázasodtunk meg fájt mindenünk, de max 1 napig tartott, vagy addig se. Az orvos kérdés nélkül írt mellé Aspirin Protectet, pont a vérrögök elkerülésére, bár borzasztó ritkán fordul elő egyébként is. A fogamzásgátló, a repülővel utazás és a covid is sokkal nagyobb eséllyel okoz ilyen gondot.

Nekem az is fura, hogy a többinek a mellékhatásairól semmit nem tudunk. Biztos vagyok benne, hogy a Pfizer és Moderna is volt, akinél nagyobb gondot okozott, csak azt nem tudjuk. Keleti vakcináknál szintén. De még egy megfázásra való gyógyszer is okozhat akár májproblémát is, autóbalesetben naponta halnak meg emberek, most akkor ezeket is tiltsák be?

2021. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező,


meglehetősen egyszerű gondolkodásod van.

a COVID egy súlyos lefolyású, kiszámíthatatlan vírus. jobban megszivatod magad ha válogatsz a vakcinák között és időközben elkapod valahol. persze nem én leszek az, aki erről meggyőz, csak azért nézzél már annak is utána, hogyha elkapod, mekkora kockázata van egy trombózis kialakulásának.


tudtommal, az Astra nem "egy szar". rengeteg szakember kiáll mellette. UK beoltott lakosságának kb 70%-a ezt kapta. továbbá, utána számoltál milyen arányban fordult elő a vérrögképződés, mint mellékhatás? átlagosan (nagyon maximum!) 1 embernél fordul elő 800 ezerből. Ez kérlek szépen 0.00000125.


hozzá tenném ez az adat is ÖSSZEFÜGGÉSRE épít, nem bizonyították, hogy a vakcina volt a közvetlen kiváltó ok.


senkinek sem érdeke, hogy kinyírjon téged.

a háziorvos pedig senkire sem erőlteti rá! sokan örülnek, hogy végre kaphatnak oltást. így egyből lesz más a helyedre, ne aggódj :)

2021. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
72%
Fél napja kaptam Astrát, semmi bajom.
2021. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
20%
#7 ha már ennyi számot biggyeszettél a hozzászólásodba, akkor azt is beletehetted volna, hogy hány %-ban súlyos lefolyású a betegség.
2021. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%

Prof. Dr. Anonim. Bar fele annyi idiota lenne a vilagon,mint te...

Egyebkent nem kell aggodnod, gyermekeknek meg nem adjak Mo.-n, ugyhogy nem fogjak sem az Astrat,sem mast rad eroltetni😊.

2021. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!