Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Subcutan (bőr alá történő)...

Subcutan (bőr alá történő) oldatos injekció (inzulin) beadásánál lehet-e bármilyen probléma akkor, ha az inzulin beadása után, mivel vérzik egy kicsit a tűszúrás helye, vér kerül az ampullába?

Figyelt kérdés
Ez már sajnos többször előfordult, és kidobtam mindig azt az ampullát, amibe vér került, de kiszámolt mennyiséget kapok és nem dobhatom ki mindig. Az orvos se érti h hogy kerülhet vissza vér az ampullába...de elvileg ugye nem vénába kerül, tehat csaknem lehet tőle bajom, vérrög vagy ilyesmi. Erre lennék kiváncsi, hogy lehet-e vmi bajom tőle. Elsősorban hozzáértők válaszát várom. Nagyon köszönöm előre is!
2021. ápr. 11. 08:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez egy ordas nagy kamu. Azon a vékony tűn semmi nem tud visszafolyni, sem inzulin, sem vér. Vér meg nem is kéne, hogy legyen, max, ha nem oda szúrsz, ahová kell, de az akkor is egy csepp tized része. Több száz gyereknek adtam inzulint, ilyen hülyeséget az életben nem tapasztaltam.
2021. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!