Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegesen félek a tűtől,...

Betegesen félek a tűtől, hogyan tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban 3 hónapig beteg voltam, akkor rettenetesen sokat kellett orvoshoz járnom, injekciók, vérvétel stb. Szerintem akkor kezdtem el rosszul lenni ezektől. Általános suliban már elájultam oltáskor, azóta nem találkoztam tűvel, csak a fogorvosnál ha nagyon muszáj volt. De ott sem kértem csak ha már nem lehetett bírni lidokain nélkül.

Most szeretnék védett lenni a koronavírussal szemben, de ha beoltanak én tuti elájulok. Mit lehetne csinálni? Még kb. 1-2 hónap múlva jön a korosztályom, de félek még regisztrálni is. Az orvos figyel rám jobban ha megmondom neki a problémám vagy csak legyinteni fog?



2021. ápr. 12. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Figyu, szólsz az orvosnak, hogy várhatóan el fogsz ájulni, és figyelni fognak rád. Lefektetnek valahová, készítenek melléd vizet, ilyesmi.
2021. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alletta ***** válasza:
77%

elmondod mi a problémád, szerintem megértő lesz az orvos, és figyelni fog rád, vagy ő, vagy az asszisztens. vérvételkor sokat láttam ilyet, általában kis időre lefektetik őket pihenni.

ne parázz! túl leszel rajta gyorsan.

2021. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Nyugodtan regisztrálj. Amikor mész az oltásra ki kell majd tölteni egy papírt (a vakcinainfón fent van, vagy adnak ott is). Azon alapból be tudod jelölni ha szoktál rosszul lenni injekciótól, vagy vérvételen. Ilyenkor jobban figyelnek rád. Tapasztalat.

Általában én is rosszul vagyok a tűszúrástól. Viszont ez az oltás annyira fájdalommentes, hogy kimondottan jól viseltem. Talán azért is, mert biztonságban éreztem magam hogy külön figyeltek rám.

2021. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
A fóbiákat úgy lehet legyőzni, ha megérted az okokat és szembenézel velük. Hasonló problémám volt mint neked, csak én nem a tűtől féltem hanem a vértől (vérvétel). Kis utánajárás után rájöttem, hogy igazából nem is a vér az amitől félek, hanem a fizikai sérüléstől amit a tű okoz ha beleszúrják a vénámba, mégis a vértől lettem rosszul, a tűvel nincs bajom. Aztán rászántam magam és elkezdtem vérplazmát adni, ami 50 perc vért és szúrást jelent. Nagyon nagyon el kell valahogyan terelned a szúrásról a figyelmed, akkor észre sem veszed az egészet.
2021. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Regisztrálj nyugodtan. Én olyannyira féltem, hogy szó szerint sírtam a rendelőben előtte és közben is, nagyon megértőek voltak velem. Tudtam, hogy elájulni nem fogok, viszont irracionálisan rettegek. A következő már remélem jobb lesz.
2021. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem néztem oda. Egyszer csak szólt a nővér hogy kész van. Szó szerint nem éreztem mikor beadták.

Szerintem úgyis látni fogják rajtad hogy félsz, és biztos nem fognak rossz szemmel nézni rád. Fel vannak készülve az ilyen esetekre.

2021. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amivel oltanak, azt a gyártó egybe applikálta a fiolával. Olyan vékony a tű, hogy alig látszik. Izomba kapja az ember és egyetlen pillanat és szó szerint nem érzel semmit. A szúnyogcsípést jobban éreznéd, mint ezt.
2021. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alkati dolog. Az öcsém állandóan focizott, jégkorongozott, karját törte, fogát verték ki, lerúgdalták. De mikor meglátta, hogy közeledik felé az injekciós tű, úgy kellett felmosni. :D
2021. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!