Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik frissen kaptatok oltást,...

Akik frissen kaptatok oltást, ti most még jobban vigyáztok hogy kialakulhasson a védettség vagy rögtön kicsit lazábbra veszitek a dolgot?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy most nagyon hülyének vagyok nézve, ami miatt most hogy megkaptam az oltást most még inkább vigyázok, hogy ne menjek olyan összejövetelre, ahol nincs rajtunk maszk.

(magyarán: ne egyek együtt senkivel)

Ne értsetek félre a munkahelyemen egyáltalán nem félek, sőt úgy gondolom, hogy eléggé lazán kezelem az egészet, alapból nem stresszelek hogy elkapok bármit, mert a maszkban én teljesen magabiztos vagyok és védettnek érzem magam, viszont a családi együtt evéseket most nem tartom jó ötletnek.

Az az igazság, hogy most hogy megkaptam az oltást, most főleg még jobban vigyázok, hogy ha már beoltattam magam, akkor ne legyen értelmetlen.

Ti, akik az oltás mellett döntöttetek, hogy vagytok ezzel a témával?

Amúgy én maximálisan úgy érzem, hogy nekem van igazam és én cselekszem helyesen, viszont látom hogy teljesen hülyének néz mindenki.

Csak azt nem értem, hogy miért hiszik az emberek hogy az oltás után rögtön kialakul a védettség?

Az első 2 hétben egészen bizonyosan 0 védettség nincs még, sőt szerintem főleg ha az embert még meg is viseli kicsit az oltás , akkor még inkább fogékonyabbá válik a fertőzésekre...



2021. ápr. 14. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem félek jobban, de lazábbra se veszem.
2021. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első oltás után 20 nap múlva lesz a védettség 80%-os, a második után 92.

Most jobb vigyázni, mert egyrészt az oltás is terhelés és hozzáadódik a normál terheléshez, tehát nagyobb a kockázat.

Vasárnap kaptam az oltást és a tájékoztatást.

Amúgy semmi tünetem nincs.

Van akinek van, odavan miatta.

Én meg úgy gondolom: akkor biztosan kialakul a védettsége, mert hatásos az oltás, van reakció..

Ezek csak a gondolataim.

2021. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első napokban kicsit még szigorúbbra vettem az óvakodást, mert szervezetem érezhetően megküzdött a "betolakodóval" (értsd: ~20-30. óra közt hőemelkedésem volt), nem akartam még mással is terhelni immunrendszeremet, hadd összpontosíthasson teljesen a védettség kialakítására.

Azóta olvastam egy cikket, ahol leírják, mRNS-oltás után ~10, vektoros után ~20 napig semmi extra védettséged nincs még az oltatlanokhoz képest, aztán hirtelen kb egy héten belül teljesen kialakul az a védelmed, amit az első oltás adni tud. Elölt vírusos oltásról nem szólt a cikk, gondolom, nyugaton végzett kutatásokról írtak benne.

Szóval addig teljesen úgy kell vigyáznod, mint azelőtt! De utána se nagyon vedd félvállról a dolgot: kaptál egy védőpajzsot, de még nyílzápor van!!

2021. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jaj annyira jó , hogy eddig értelmes válaszokat kaptam...köszönöm mindenkinek , jó olvasni hogy vannak még akik hasonlóan gondolkoznak mint én. Pontosan ugyanezt gondolom....
2021. ápr. 14. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan történetet láttam a neten, hogy oltás után pár nappal lett beteg és meghalt az illető.


Nyílván csak a tragikus kimenetelű történetek kerülnek fel a netre, akik túl élik azok annyira nem "érdekese" plusz hozzám is limitált dolog jut el, mert nem éjjel nappal ezeket keresem csak véletlenűl bele futok.


Tehát arra tudok következtetni, hogy valószínűleg elég könnyen lehet durva lefolyású betegséged az oltás után is.


Meg ahogy látom előttem is írták, hogy nem rögtön jön a védettség.


Egyátalán nem tartom hülyeségnek a még erősebb védekezést még oltás után sem egy ideig.

2021. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én holnap lesz egy hete, hogy oltott leszek, de még legalább 1-2 hetet biztosan nem lazítok, még kicsit szigorítok is. Sőt, addig, amíg a párom meg nem kapja az oltást, és attól kezdve eltelik 2-3 hét, maradok így. Utána ráérek kicsit kiengedni. Azt gondolom, látszik a fény az alagút végén, ezt az egy-két hónapot ki lehet még bírni. Igazán lazára meg max. a második oltás után 2 hét múlva veszem.

De van olyan családtag a párom részéről, aki a veszélyeztetett korosztályba tartozik, és nem akar oltani. Na, velük biztos, hogy nem fogok egy asztalhoz ülni, mivel tünetmentes hordozó így is lehetnék. Elég mocsokul érezném magam, ha tőlem kapnák el.

2021. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!