Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szputnyik oltást kapott itt...

Szputnyik oltást kapott itt valaki? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Milyen mellékhatást, mennyi ideig? Második oltás után erősebbek vagy gyengébbek a mellékhatások?


Én hétfőn kaptam az elsőt. Kedden rossz közérzettel és fáradtsággal telt a nap, de persze ennek ellenére tettem a dolgom, különösebben nem akadályozott semmiben. Következő napra minden elmúlt. :)



2021. ápr. 15. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már megkaptam mind a kettőt (szputnyik) abszolút semmit sem okozott egyik sem, De a kollégák többségének egy napig tartó rossz kozerzet, hidegrázás, fejfájás volt.
2021. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

#1-es

Ilyenkor ez elvileg természetes. Mert a szervezet reagál rá.

Ha nincs semmi különös akkor inkább az a furcsa, mert ez olyasmit jelent, hogy a szervezeted nem küzd ellene, így mondhatni hatástalan.

Anyukám astrat kapott. És a második után sem volt semmi, nem reagált a szervezete.

2021. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám hogy hatástalan. Megkerdeztem az orvost, azt mondta hogy az emberek felénél semmilyen immunválasz nincs, attól a védelem megvan. Tehát ebben az elméletben nem hiszek, hogy ha nincs mellekhatas, akkor hatástalan. Ráadásul ettől több orvosi cikk van a hírekben is.
2021. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En tegnap kaptam az elsot, semmi nem tortent🤷🏽‍♀️ Pedig kornyezetemben is mondtak h nagyon szarul voltak
2021. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 napig voltam tőle rosszul. Se szagokat, se ízeket nem éreztem, lázas voltam, étvágytalan, fájt a fejem, és az ízületeim, ment a hasam. Volt egy kis köhögés is, az nem vészes.

Covid teszt negatív lett, szóval nem beteg voltam, csak így reagált a szervezetem az oltásra.

2021. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2napja kaptam. Karfajdalom. enyhe hoemelkedes. néha hidegrázás. Másnap fejfájás , fáradság. Estére 38 hő. Panadol segített. Ma már semmi bajom csak a karom fáj.
2021. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3 családtagom kapta meg, huszonéves, ötvenes és hatvanas korosztály, semmit nem éreztek utána.
2021. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!