Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg megtehetik, hogy aki...

Tényleg megtehetik, hogy aki nem oltat, nem utazhat majd, nem ülhet ki egy teraszra, moziba, stb? Ilyet lehet?

Figyelt kérdés
En eddig legyintettem erre, hogy ezt úgysem merik. De már a hiradóban is ezen megy a vita. Ez zsarolás, sztem ilyet NEM lehet megtenni.

2021. ápr. 15. 20:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Semmi zsarolás nincs benne. Nem kötelező moziba járni.
2021. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Azt tudtad, hogy egyrészt eddig is voltak olyan országok, ahová csak az oltási igazolásod bemutatása után mehettél be?

Az egészségügyben dolgozóknak is volt eddig is kötelező oltás.

Az iskolába, óvodába eddig sem vihetted be a gyereked, ha nem voltak meg a kötelező oltásai.

Akkor mi az újdonság ebben?

A fertőző betegeket izolálni kell. Eddig is így volt.

Csak hogy ne legyenek illúzióid: A munkáltatók is kérni fogják az oltási igazolást, VAGY kötelezhetnek rá, hogy 2 naponta saját pénzen teszteltesd magad. Egyetlen munkáltatónak sem érdeke, hogy folyton táppénzen levő munkavállalója legyen...

Szóval nem lesz kötelező az oltás, de elég nehezen fogsz nélküle boldogulni, erre készülj fel. És ez jól is van így.

2021. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan ezekkel tisztában vagyok, amiket írtatok, de kötelező oltásokról van szó.

Ez, jelenleg, nem kötelező, így ez alapján negatívan megkülönböztetni szerintem nem fair. Az a munkavállaló is táppénzre mehet, aki be van oltva es elkapja( hisz elkaphatja, és tovább is adhatja)

Engem csak az zavar, hogy egymás ellen fordítják az embereket, nem kicsit. Mindenki tegyen belátása szerint. De ez az egymásra fröcsögés( nem rátok ertem) borzasztó. Mindkét oldalról.

2021. ápr. 15. 20:34
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

2-es

Egyelőre a legveszélyesebb vírusterjesztők a beoltottak. Ők ugyanis nem veszik észre, hogy terjesztik. Úgyhogy legjobb lenne őket kitiltani.

2021. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg,megtehetik,és meg is teszik.Az meg megint más,hogy külföldre nem mehet az ember ha nem adat be ilyen olyan oltást,de hogy itthon egy étterembe ne lehessen bemenni vagy belföldön nyaralni,ez számomra is felháborító,nagyon szemetek.A másik meg h pont az oltottak fertőznek a legjobban, meg,értelme sincs mivel így is elkapjuk a betegséget ha oltatunk és még fertőzünk is,mert megérteném ha ténylegesen megvédene a covidtól de így ezt védettségi igazolványnak sem lehetne nevezni.
2021. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként az oltottakat mi a francért zavarja, ha beül közéjük 2 oltatlan?
2021. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
Engem nem az zavar. Hanem az, hogy az oltatlanok sipákolnak legjobban a nyitásért, de pont ők nem tesznek érte semmit.
2021. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

7-es

Az más tészta. És mondjuk ennek az 1 éves zárásnak aztán rohadt nagy haszna volt tényleg. Járvány is volt, nem is gyenge, meg még ezen felül is szopattuk magunkat.

2021. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én nem sipákolok. Unom az egészet az tény. Azzal teszünk erte ha oltatunk? Miért? Mert azt mondják akkor lesz nyitás? Amit ilyen borzasztóan erőltetnek es a csapból is ez folyik az már furcsa.

De! Nem vagyok oltásellenes, se vírustagadó. Csak ez ami itt folyik már tényleg túlzás. Jó hogy nem.már büntetnek ha nem oltatod be magad. És ne keverjük ide a kötelező oltásokat. Van gyermekem, mindet megkapja, meg még pluszt is, amit jónak látok.

2021. ápr. 15. 21:44
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen senkinek nem járna semmiféle "előjog" addig, amíg legalább azokat be nem oltják, akik regisztrálnak addig a napig, amikor ismertetik a játékszabályokat.
2021. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!