Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jelentkeztem covid oltasra,...

Jelentkeztem covid oltasra, de félek. Vélemények?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, krónikus betegséggel (májbetegség).

Jelentkeztem az oltásra.

És most félek, hogy az oltastol nagyon beteg leszek. (Vagyis az immunvalaszom nagyon erős lesz.)

Azon kívül, hogy van ez a krónikus betegségem, sosem vagyok beteg.

Utoljára óvodás koromban voltam lázas, nem is igazán emlékszem rá.

Megfázás , ilyesmi sose jön ki rajtam szerencsére.

Sokan viszont írják, hogy belazasodnak oltás után, és én félek, hogy hogyan fogom viselni. Tudom, butaság, de én még influenzás sem voltam vagy ilyesmi, ezért nem tudom, hogy hogyan reagál a szervezetem.

Az anatómia és én nem vagyunk a legnagyobb barátok, úgyh legyszi nyugtassatok meg, hogy butaság a félelmem.


2021. ápr. 15. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Jól értem, az oltás utáni belázasodástól félsz? Én sem voltam lázas hosszú évek óta, nyilván nem esett jól, nem egy kellemes állapot. Legyen otthon lázcsillapító, igyál sok vizet, szükség esetén vizes borogatás. Én nagyon fáztam aznap este (két vastag pulcsi, két takaró alatt vacogtam, így értsd), gyengének éreztem magam és szinte az egész testem fájt. De ez egy erős immunreakció, nem mindenkin jön ki ilyen hevesen, lehet, hogy egy kis karfájdalommal megúszod. Mindenképpen alaptalan ettől félni.
2021. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ettől félek.

Köszönöm a válaszodat! ☺️💕

2021. ápr. 15. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, én 52 vagyok tegnap hívtak holnap reggel mehetnék. De tegnap visszajeleztem nem tudok menni. Nekem nagyon rossz érzésem lett, de a döntés súlya az enyém. Én a láztól ilyenektől nem félek, kb 4 hivatalos igaz bejelentést találtam, 2 nap vagy 2 hét után meghalt. Ismeretségi körömben egyet tudok. Soknak csak fájt a keze, de volt 30 éves egészséges 39,5 láz másnap reggel hányás szédülés 3 nap után még nem jött dolgozni. Én csak azt hiányolom nem tesztelnek előtte, veszélyt abban látom ha valaki épp tünetmentes kezdeti szakaszban van. 20-30000ft között csinálnak itt tesztet, aztán inkább ejtettem a szombati oltást, mert félek tőle, (ez van)Iskolásként 45 en voltunk egy osztályban. Rengeteg kötelező oltást kaptunk, senkinek semmi baja nem lett, jöttek másnap.Egy lány ájult el egyszer, de csak a tű látványától. Most meg mást se hallok, sokan milyen szarul vannak, nálam fiatalabbak. És sok halálesetről olvasok, pedig még csak 1,5 millió kapta meg a másodikat.Hogy jól döntöttem e gőzöm sincs, nem ellenzem az oltást, regisztráltam, de valami azt súgta ne. Ha csak a láztól félsz attól nem kell, öcsém szputnyikot kapott még lázas se lett. Nem könnyű, a felelősség a döntés lehet rosszul döntöttem lehet jól.
2021. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor van csak baj, ha már benned van a vírus és úgy oltanak be. Amúgy pfeizert ajánlom, mert annak a legalacsonyabb a kockázata, én se fogadok el mást. Szüleim azzal oltották, semmit se éreztek utána.
2021. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most megyek, én is fosok. És se vagyok sose beteg.

Volt valami, kérdező?

2021. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 előtte menj fel a face Oltás után elhunytak és károsultak oldalára.
2021. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már tulestem az oltáson, semmi gond nem volt.

Még csak karfajdalmat sem éreztem 😊 most várom a 2.oltast.



Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 23. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
5 vagyok, én is megkaptam tegnap. Fáj a karom, de ennyi.
2021. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!