Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kezemen a gyakori kenegetés...

A kezemen a gyakori kenegetés ellenére is egyre szárazabb a bőr, elkezdett megvastagodni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Néhány napja érzem hogy az ujjközök szárazabbak. Azóta egyre gyakrabban kenem a kezem. Próbáltam gyógyszertári krémet, sudokremet, bepanthent, többféle kézkrémet, semmi javulás. Azóta már az ujjak oldala is száraz, érdes és meg is vastagodott. Szintén elkezdett szárazabb lenni a kézfejem felső része. Mit tudok még tenni? ENnél többet már nem tudom kenni. Lassan olyan mintha elefánt vastagságú bőröm lenne és olyan érdes hogy már a párom sem szívesen fogja meg
2021. ápr. 16. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ekcéma lehet (nekem is ez van, sokszor már sebes is), kerüld a szappant, mert mégjobban szárít, minél kevesebbet érje víz, és krémből pedig nekem a cicaplast (laroche posay) vált be, de csak akkor kenem ha nem sebes.
2021. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt pár hónapja. Fogalmam sincs mitől, előtte soha nem volt, semmilyen fizikai munkát nem végzek, nem éri ilyen hatás.

Nekem már szinte sebes volt az ujjaim között.

Lecseréltem a folyékony szappant és a Lidl_es Cíen Q10 krémmel krnegettem, pár hét alatt elmulitt. Hogy a krém miatt, azt nem tudom.

2021. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Minden este lefekvés előtt kenj rá sok kókuszolajat és olíva olajatat az segít napközben használj testapolot.
2021. ápr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! szappant lecseréltem, az sajnos nem segített sokat. A lidl cienes krém bevált és ki fogom próbálni a kókuszolajat is
2021. ápr. 26. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!