Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben/milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Anya 56 éves, az utóbbi időben egyre jobban kezd "megőrülni". Bármit mondok neki hisztizik,agresszív,elfelejt mindent,random alapvető dolgokat ismételget (pl hogy az alma egészséges),számon kér hova megyek mit csinálok,miért nevetek a barátnőimmel.

Ha mondok neki valamit akkor mást talál ki belőle,az ismerőseinek is azt terjeszti hogy gonosz vagyok,megakarom őt ölni.


Valakinek hasonló helyzetben van valami tippje hogy hogy lehet ezt kezelni? Vagy milyen betegség előjele lehet?



2021. ápr. 17. 05:03
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Korai demencia. Orvoshoz kéne fordulnia vele, de azt ugye úgysem fog, anélkül pedig csak súlyosbodik.


[link]

2021. ápr. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ennyiből nehéz megállapítani. Te mennyi idős vagy, vele élsz? Apukád veletek él, milyen a kapcsolatuk? Munkahelyi stressz esetleg? Előfodrulhatnak időskori zavartságok de anyukád még nem olyan idős. Történt e vele valami megrázó mostanában? Amúgy az én anyám is képes kiforgatni a dolgaimat mások előtt. Rohadt idegesítő, sajnos orvosolni nem lehet, szemét tulajdonság.
2021. ápr. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!

20 éves vagyok,vele élek,már 1-2 éve így viselkedik,csak kb fél éve egyre durvább dolgokat csinál. Apa meghalt januárban,nem miatta ilyen,a temetés költségét is sajnàlta tőle..

A munkája nem stresszes.

2021. ápr. 17. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy idegorvoshoz v.pszichológushoz kellene menni vele.Előbb te menj el egy pszichológushoz, és mondd el neki RÉSZLETESEN,mikor, miért, mire mit mond. Lehet, csak te túlzod el, mert más véleményen vagy,mint ő. Te nem szereted az almát? Pedig az tényleg egészséges!!!
2021. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyik nap majdnem kidobta a 10.ről a macskámat,mert zsarolni akart lelkileg.

Szóval nem,nem eltúlzás.

2021. ápr. 18. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Szia! 2. válaszoló vagyok. Részvétem az édesapád miatt :(

Iszonyú nehéz eset anyád, tanácstalan vagyok. Szereted, segíteni akarsz mert a lánya vagy de ha ilyen idegbeteg arra te is rámész. Szerintem találj valami jó állást vagy főiskolát és pattanj meg otthonról. A jövőben úgy is tudsz majd segíteni neki, hogy nem laktok egy fedél alatt.

2021. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Klímaxos tünetet gyanítok!

Lehet hogy soha nem volt jó szexben része.

Egy pasit szervezz be neki.

Hordd el társaságba ahol felszedheti valaki.

2022. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!