Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 18 éven aluli oltásra...

A 18 éven aluli oltásra regisztrálóknak kell valamilyen szülői hozzájárulást is csatolniuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ha volt már ez a kérdés, akkor sajnálom, de nem találtam meg, illetve utána is néztem több helyen és erre nem tértek ki. 16 éves vagyok és édesanyám nem oltáspárti, viszont én mindenképpen szeretnék oltakozni. Szükséges ehhez valamilyen hozzájárulási nyilatkozat, vagy akármi, amivel a szülő meg tudja tagadni, hogy felvehessem az oltást?

2021. ápr. 17. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

18 év alattiakat nem oltanak.

Amennyiben majd oltani fogják a korosztályt, akkor kell szülői engedély, mert kiskorú vagy.

2021. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez az egyik dolog amit nem értek ezzel kapcsolatban.Őket miért nem?
2021. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Mert 18 év alattiakon - a Pfeizer kivételével - nem tesztelték a vakcinákat a forgalomba bocsátásuk előtt.
2021. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 Már a cisztás fibrózisos betegeket oltják, de persze, még nem mi vagyunk a soron, csak előre megkérdeztem, hogy fel tudjam készíteni anyámat a kívánságomra.
2021. ápr. 17. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
és az ember szervezete draszikusan megváltozik 18 év felett?
2021. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 # Ezt ne tőlem kérdezd én csak a hivatalos állasponzot írtam :D
2021. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Az ember szervezete szinte semmit nem változik azon a napon amikor betölti a 18-at, de a jogi státusa gyökeresen megváltozik.
2021. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A Pfizert 16 éves kortól adják itthon is. Szülői engedély kell, de 16 évesen, ha te akarod az oltást, akkor a háziorvosoddal is beszélhetsz, szerintem a szüleid meg fogják érteni, hogy ebben már elég nagy vagy, hogy dönthess. Nem tudom, mennyire lehet értelmesen ezt a problematikát a szüleiddel megbeszélni, de a helyi védőnő, családsegítő mindenképpen segít, ha egyedül nem tudod végigküzdeni.

Úgy gondolom, hogy elég okos vagy, meg fogod oldani ezt a dolgot ;-)

2021. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Válasz a privát üzenetre:

"Jó napot!

Írta valamelyik kérdés alá, hogy 16 éves kortól oltanak itthon, Pfizerrel is. Az oltási regisztrációnál én ezt a sort találtam:


"A 18. életévét be nem töltött személyekre vonatkozó regisztrációk jelzés és további adatkezelés nélkül törlésre kerülnek."


A kérdésem/kérésem az lenne, hogy tud valami linket vagy forrást csatolni az állításához?

Előre is köszönöm!"


A 18. életévét be nem töltött személy oltását a szülője, gyámja kezdeményezheti ugyanazon a regisztrációs oldalon, ahol mindenki más. A szülőtől, gyámtól beleegyező nyilatkozat szükséges.

Egyelőre Magyarországon 16 évesnél fiatalabbakat még beleegyező nyilatkozat mellett sem lehet oltani.

A háziorvostól lehet bővebben tájékozódni. Most oltják például az érettségire készülőket Pfizerrel. Ők is mind 18 éven aluliak.

2021. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kikerestem a sajtócikket, hogy legyen forrás is a netről: [link]
2021. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!