Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor melyik ( illóolajos...

Most akkor melyik ( illóolajos ) párológtató a legjobb? aki kicsit szakosodott a témában

Figyelt kérdés

azt nem értem hogy igazából egyik weboldalon olvastam, hogy az ultrahangos hidegpárásító idézem: Melegítéssel: Egyszerű és olcsó megoldás. Hátránya, ha túlmelegítjük az olajat akkor az károsodhat, tűzveszélyes lehet.

Porlasztással: A víztartályba öntött illatos vizet ultrahang porlasztja szét apró mikroszemcsékre. Az ilyen párásítók párásítják is a levegőt, ha kell, ha nem. Párásítás nélkül a készülék nem tudja az illóolajat kipárologtatni. Télen, a fűtési szezonban, azonban ez a párásítás nem elegendő. Nem oldja meg a száraz levegő problémáját. Ezekben a készülékekben nincs páraszintszabályzási lehetőség és nem megoldott a víz lágyítása sem. Az illóolajok önmagukban nem oldódnak vízben, ezért valamilyen nem párolgó adalék kerül hozzá, ami szintén kiporlasztásra kerül. Ez nem egészséges.

Hideg párologtatással: Az igazi aroma diffúzorokba nem kell víz. Az illóolajat közvetlenül a levegőbe juttatja. Az olaj természetes párolgását egy csendes kicsi ventilátorral segíti. Bármilyen illóolajjal használható. Az olajban esetlegesen előforduló adalékokat, töltőanyagokat nem juttatja a levegőbe. Nem folyik, nem csöpög. Biztonságos, ezért nyugodtan használható gyerekszobában, autóban, stb.


na ezután megakadtam, most akkor milyet válasszak? kisgyermekkel egy szobában ami kb 8m2 (nem tudom pontosan elég kicsi szoba) levegőt csukott ajtónál hamar elhasználjuk 3 an



2021. ápr. 18. 00:59
 1/4 A kérdező kommentje:

bocsánat az eleje igy nézne ki:


weboldalon olvastam hogy hogyan müködnek a párologtatók, és itt kezdödik a melegítéssel :


de van e olyan amelyik párásít is, és nem juttat semmit a levegőbe ami nem oda illik, tényleg nem jó az ultrahangos?


mostanában sokmindent olvastam amivel mérgezik az emberek egymást és önmagukat ugyhogy az hogy " akkor nem árulnák, stb." az engem nem győz meg.

2021. ápr. 18. 01:02
 2/4 anonim válasza:

Egy kis szobába én a helyedben egy mini ultrahangos aroma diffúzort vennék, ha alapból száraz a levegője a szobának. Ezek ugyanis valamennyire párásítanak, de nem annyira, mint mondjuk egy párásító készülék, az egy másik kategória.

Van a száraz diffúzor, amibe nem kell víz, csak illóolaj, de egy kis szobába az túl intenzív.

Plusz mindenképp olvass utána az illóolajok hatásainak, mert kisgyerek mellett nem mindegy, hogy melyiket választod.

2021. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annak már próbáltam utána olvasni , még nem vettem egyiket sem. Nem jutottam még dülőre, sajnos van amit még nem értek 😅 még kerdezősködök előbb ☺️ köszönöm
2021. júl. 31. 12:29
 4/4 anonim válasza:
Nagyon szívesen. Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan, ha tudok válaszolok rá.
2021. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!