Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek még tudok nőni?

Szerintetek még tudok nőni?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, most 19 éves és 175 cm, kicsit kicsinek érzem magam. Anyukám 171, Apukám 181. Az elmúlt 2-3 évben alig nőttem, de igazából én előtte sem emlékszem, hogy hirtelen nagyot nőttem volna. Tavaly nyáron mindenki 16 évesnek nézett. A két évvel fiatalabb öcsém kb. most 180 cm. Versenyszerűen futok és egészségesen étkezem. Az viszont gond, hogy középiskolában átlag 5-6 órákat alszom csak, néha többet, de előfordult olyan is, hogy csak 2-3-mat.

Ha mostantól mindig kialszom magam és sok tejet iszok, nőhetek még egy kicsit? (180 cm lenne a cél.)



2021. ápr. 18. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2021. ápr. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinél változó. Azt mondják sokan, hogy akár még a 20-as éveik elején is nőhetnek 1-2 centit a fiúk, de ez nálam sem igaz egyáltalán. Ugye iskolában minden évben volt magasság és súly mérés, na most én 14 éves korom óta alig változtam. Tisztán emlékszem, hogy akkor 58 kg és 176 cm voltam, aztán ez az évek során gimiben annyit változott, hogy 178 cm lettem és 65 kg. Most 21 vagyok, de azóta sem nőttem sehová. Sőt, még a lábméretem sem változott 14 éves korom óta, az a 43-as converse cipő amit akkor kaptam születésnapomra a mai napig tökéletesen passzol a lábamra. Én mondjuk hogy őszinte legyek elég egészségtelenül ettem mindig is és sportolni sem sportoltam soha, de nem hinném hogy ezekkel tudnád ezt befolyásolni. Egyébként 175 cm teljesen átlagos, emiatt ne érzed magad rosszul.
2021. ápr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem, de elvileg huszonevesen egy darabig meg igen. Lanyok hamar kialakulnak, fiuk a ferfikor elejen meg valtoznak.

De baratkozz meg azzal, hogy nem vagy magas, viszont alacsony sem, meg azert a nok egy reszenel te vagy a magasabb.

2021. ápr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
67%

"Fiú vagyok, most 19 éves"

Meg ez a gondolkodásmód, Jézusom.

Ember 19 éves felnőtt férfi vagy, viselkedj is úgy!

2021. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A magasságot a genetika befolyásolja alapvetően. Persze ha extrém rossz körülmények közt élsz (éhezel, be vagy zárva valahova egész életedben stb), az is visszavehet belőle, de azért nálad messze nem ez a helyzet. Neked valószínűleg ennyi jutott, esetleg még 1-2 centi. 19 évesen már kicsi az esélye fiúként is, hogy ennél többet nőj. 175 cm egyébként a magyar férfiak átlagmagassága, szóval egyáltalán nem vagy kirívó. Persze van sok magasabb ember, de alacsonyabb is, veled egymagas meg pláne. A lányok közt is sok a kicsi vagy a 170 cm körüli.
2021. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, ha a szüleim 171 és 181 centisek, akkor genetika szerint én miért nem vagyok kicsit magasabb, az öcsém meg igen. Az ikertesóm is 2 centivel magasabb nálam.
2021. ápr. 18. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
A genetika nem úgy működik, hogy centire pontosan, 5-6 cm szórás bőven belefér. 2 cm az meg konkrétan semmi, annyit napközben is változhat egy ember testmagassága.
2021. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
22 éves korodig lehetséges. Ajánlom a sportot is, kosárlabdát, kondit. Volt osztálytársamnak sose volt magas a csaladjába, de sokat ugrált, lógott, függeszkedett, és a csigolyái nyúltak egy picit, egy pár centit lehet ezzel is nyerni.
2021. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!