Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennyi idősen érdemes beadatnom...

Ennyi idősen érdemes beadatnom valamelyik oltást vagy többet árt, mint használ?

Figyelt kérdés

Röviden magamról:


-22 éves vagyok

-laktozérzékeny vagyok

-teljesen átlagos testalkatú vagyok, nem vagyok elhizva

-átlagos magassággal és átlagos pénisz mérettel rendelkezem

-egyetemista vagyok (csak azért fontos nehogy betiltsák az egyetemet oltatlan hallgatók részére)

-szereztnék nyáron kirándulni, de meg tudok lenni a szórakozóhelyek/klubbok nélkül

-kozel 1 éve nem volt semmilyen betegségem

-gyakran fáj a fejem talán a front miatt?



2021. ápr. 18. 22:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, inkább ne kockáztassak, és várjak amíg esetleg a fiataloknak is veszélyes lesz a vírus?
2021. ápr. 18. 22:04
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A virus veszélyes fiatalokra is. Rosszul vagy tajekozodva. :(

Ha sorra kerulsz oltassad be magad! A virust elkapni a legrosszabb verzió.

2021. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Várni? Már most veszélyes a fiatalokra. Rengeteg súlyos állapotú huszonéves van kórházban. Szerintem ne várj. Azzal kockáztatsz, ha vársz.
2021. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es pontnál elakadtam, háromszor is végigolvastam hogy jól látok-e. Ez most vicc? Mi köze a nemiszerved méretének és a magasságodnak a Covid-hoz? A Covid nem pénisz méret szerint válogat. Vagy lemaradtam valamiről🙂 Tudtam higy a vírusok "okosak" de ennyire..
2021. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Többet árt, mint használ.

(Mondjuk, egyetemista létedre elég gyatra a helyesírásod. A péniszméret egybeírandó, a klub egy b, laktóz hosszú ó stb.)

Azért a péniszméreten jót röhögtem. :D

2021. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Te tudod, mi neked a fontos, úgy oltass. Ha akarsz gyereket és tudsz normálisan maszkot hordani, akkor tilos még az oltás, amíg meg nem érkeznek az első egészséges oltással született gyerekek, lehet ezentúl egy se fog születni többé, benne van a pakliban. Ha nem akarsz, és élni akarsz, meg eleged van a maszkviselésből, akkor oltass.
2021. ápr. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, érdemes! Az én huszonéves ismerőseim nagy többsége regisztált, van, akit más hívtak is. A fajtáról konzultálj az orvosoddal, ha nem akarsz bármilyet vállalni.
2021. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
6-os melyik tudományos cikkből veszed, hogy egyáltalán benne lenne a pakliban, hogy soha többé nem fog születni egészséges gyerek egy védőoltás miatt? (lehetőleg pubmed vagy valamilyen elismert forrásmegjelöléssel légyszii)
2021. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Cubina ***** válasza:
26%

Ezt neked kell szíved szerint eldöntened.

Csupán azért, hogy ne másokat hibáztass, ha esetleg ilyen-olyan tanácsra választod valamelyik lehetőséget, és negatív következményei lesznek.


Pontokba szedve:


-22 éves vagyok - A vírus nem nézi az életkort, bárki megfertőződhet.



-Laktózérzékeny vagyok -


Erről csak annyi infót találtam, hogy egyes vakcinák nem adhatók be allergiásoknak, ezért érdemes egy orvost megkérdezni ez ügyben.



-Teljesen átlagos testalkatú vagyok, nem vagyok elhízva -


Egyes kutatások szerint a túlsúlyos emberek jobban ki vannak téve a fertőzésnek. Általánosságban véve a vírus a súlyt sem nézi, ugyanúgy megfertőződhet egy átlagos/sovány testalkatú ember, mint egy túlsúlyos.



-Átlagos magassággal és átlagos péniszmérettel rendelkezem -


Egy magasabb embernél tovább tart a vírus "átfutása", gyengül az ereje, és mire az ember fejétől a talpáig leér, már nem lesz onnyira halálos. Alacsonyabb embernél az átfutási idő rövidebb, ezért rájuk nézve halálosabb a vírus. Átlagos magasságnál az átfutási idő se nem rövid, se nem hosszú, ezért lehet nagyon, illetve kevésbé halálos.

Pénisz esetén is ugyanez a helyzet. Minél rövidebb, annál halálosabb.

(Ez a magyarázat kb. annyira komoly, mint a pont, amire reagál)



-Egyetemista vagyok (csak azért fontos, nehogy betiltsák az egyetemet oltatlan hallgatók részére) -


Mivel az oltás nem kötelező, elvileg nem köthetik ahhoz a fizikai jelenlétet munkahelyeken, egyetemeken, stb. Ennek ellenére egyes országokban bizonyos munkahelyek és egyetemek mégis kötelezik a dolgozókat/diákokat az oltásra, vagy a napi szintű tesztelésre (vallási okokra hivatkozva megtagadható az oltás). Szerintem itt nálunk is bármikor bővíthetik az oltáshoz kötött létesítmények listáját.

Attól is függ, hogy milyen egyetemen tanulsz. Az orvosira járók többsége már megkapta az oltást, de ahogy olvastam, ott sem kötelező (egyelőre).



-Szeretnék nyáron kirándulni, de meg tudok lenni a szórakozóhelyek/klubok nélkül -


Jelenleg a szállodák, fürdők, mozik, színházak és kulturális rendezvények látogatása van védettségi igazoláshoz kötve, de ki tudja, mi mással bővül a lista a későbbiekben.



-közel 1 éve nem volt semmilyen betegségem -


Semmit se jelent, attól még simán kaphatsz "koronát a fejedre".



-Gyakran fáj a fejem, talán a front miatt?


A gyakori fejfájás mögött bármilyen ok meghúzódhat (stressz, szem megerőltetése, látásromlás, migrén, nem megfelelő dioptriás szemüveg, magas vérnyomás és még sok más), oltástól függetlenül mindenképpen érdemes kivizsgáltatni, hogy mi okozhatja.


Végül pedig:

Ha beoltatod magad, előfordulhat hogy beleesel abba a statisztika szerint elhanyagolható számú csoportba, akiknél súlyos mellékhatást/allergiás sokkot/halált/esetleg hosszú távon bármilyen problémát okoz. Az is lehet, hogy semmi mellékhatást nem fogsz tapasztalni, vagy csak a gyártók által ismertetett enyhébbeket.


Ha nem oltatod be magad, lehet hogy elkapod a vírust, és tünetek nélkül átmegy rajtad, de az is lehet hogy enyhe/súlyos/halálos lefolyású lesz.


A lényeg az, hogy neked kell eldöntened, hogy a két opció közül melyiknek a kockázatát vállalod be. Minden ember más, mindenki szervezetére különböző módon hathat az oltás/koronavírus, és a legrosszabb, hogy senki nem tudja előre, hogy mi fog történni, ha akármelyik opciót választja. Olyan ez, mint az orosz rulett.

2021. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"átlagos pénisz méret" 😂eddig olvastam es vettelek komolyan.
2021. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!