Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Concor 2,5 mg gyógyszer a...

Concor 2,5 mg gyógyszer a vérnyomást is csökkenti?

Figyelt kérdés

Magasabb 90-110-es pulzusra,ami időnként kiugrik 150-re kaptam concor tablettát.Reggel felet kell bevennem.


De a vérnyomásom is magas szokott lenni időnként,a concor erre is jó?

A doki szerint kordában tartja a kiugró vérnyomásomat is ami nem egyszer 190/110.Hát nem látom hogy a vérnyomásom jó lenne.

Mellette rendszeresen kell bevennem tensiomint is.

Nem látom a tájékoztatóban hogy erre is jó ez a tabletta.

A kardiológus szerint emelni kellene az adagot egy egész szemre,de sokszor a pulzusom 70 alatti,erre hogy merjem bevenni a dupla adagot. Tapasztalata van valakinek erről a gyógyszerről?


2021. ápr. 19. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén csökkenti a vérnyomást, de a 190/akármennyire már nem ér egy fabatkát sem. A feladata, hogy a szapora szívverést csökkentse.
2021. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ én is ezt tapasztalom,de a doki állítja hogy majd kordában tartja.

1 hónapja szedem már látni kellene szerintem ha lenne ilyen hatása.

2021. ápr. 19. 08:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Ha 130-140 közti a vérnyomása valakinek, annak elég a concor, mert 10-et, 20-at levisz belőle és már plusz vérnyomáscsökkentőt nem bír el. Én is szedtem egy ideig, de csak egy felet bírtam, mert az én 110-100-as vérnyomásom mellett az egész szemtől szédelegtem. Szerintem a doki kíváncsi rá, hogy concor mellett mennyi a vérnyomásod. Nézegetsd egy darabig napi kétszer, írd le és azzal menj vissza hozzá.
2021. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen így fogok tenni csak az egész szemtől félek,nehogy már a pulzus nagyon lemenjen.

Köszönöm a válaszodat.

2021. ápr. 19. 11:13
 5/5 Waff ***** válasza:
Igen, a vérnyomást is csökkenti, ahogy írták fentebb, de extrém magas (a 200 körüli pl annak számít) vérnyomás esetén már nem elég a Concor. Amúgy javult a helyzet azóta?
2021. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!