Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első AstraZeneca után két...

Első AstraZeneca után két héttel is meleg csomó az oltás helyén?

Figyelt kérdés

Húsvét hétfőn kaptam meg az első AstraZeneca oltást. Utána két napig nagyon rosszul voltam, de csütörtökön már tudtam menni dolgozni.


Az oltás helye azóta is enyhén pirosas-lilás egy kis foltban, és egy kemény csomó alakult ki, ami jóval melegebb, mint egy kicsit messzebb a bőröm.


Ez normális? Nem fáj, csak ha picit megnyomom, szóval nem zavar, csak szeretném tudni, hogy ezzel kell-e valamit kezdeni. (23/L, pajzsmirigy-alulműködésem, inzulinrezisztenciám, PCOS-em is van, illetve migrénem, és túlsúlyos is vagyok.)



2021. ápr. 19. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam pár embertől, hogy volt nekik ilyen. Hidegvizes borogatás leviszi, de azért hívd fel az orvosod, ha bármi aggaszt.
2021. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lett ilyen, de tudok másról akinek ilyesmi, ha nagyon aggaszt hívd fel a dokidat, nem kerül semmibe
2021. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szeretném ezzel zaklatni a háziorvosomat, sajnos enélkül is van elég dolga. Ha még pár hétig nem múlik, akkor rákérdezek, amikor gyógyszert íratok ki, akkor legalább nem zavarom feleslegesen.

2021. ápr. 19. 11:37
 4/5 anonim válasza:
Én teljesen egészséges vagyok, de két hét múlva is még piros volt és fájt az AZ oltás helye. Aztán lassan elmúlt. Szerintem ez nem baj, én se hívnám vele az orvosomat.
2021. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen előfordulhat bármilyen oltas után ilyesmi. Kisfiamnak a bexsero után volt az egyik kutyámnak meg minden évben az éves oltas helyen. Ez nem specifikus tünet. Csak simán az oltásoknal előfordul.
2021. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!