Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az az anorexia pontosan?

Mi az az anorexia pontosan?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 12:57
 1/8 anonim válasza:
100%

Durva pszichés betegség. Gondolom, gugliztál már rá.

Ha kellően fiatal vagy, és az anorexia BÁRMELY hajlamát felismerni véled MOST AZONNAL MARS AZ ORVOSHOZ!

NEM VICC.

2021. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam anorexiás ,ön értékelési problémáim voltak,meg komoly depresszióm ,bipoláris zavart állapított meg az orvos , azóta szerencsére rendbe jöttem ,híztam is 14kg-ot ,de egy ideje megint kezdődij az az érzés hogy nem vagyok elég jó,elég egy olyan beszólás hogy duci vagyok ,vagy elég csak annyi hogy összeveszek a párommal , probálom nem elhagyni magam,mert akkor tudom hogy újra vissza esek,de nagyon nagy lelki erő kell ehhez
2021. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom rövidre fogni. (Ha valamit nem jól írok, kérlek javítsatok) Az étkezési zavaroknak két nagy típusa van, a bulimia és az anorexia.

Anorexia: Amikor tudatosan kevesebb táplálékot viszel be a szervezetedbe, mint amennyire annak szüksége van.

Bulimia: Amikor megeszed az ételt, de bűntudat miatt meghánytatod saját magadat. Ehhez társulnak úgynevezett falási rohamok is, amikor úgy érzed, hogy nem tudod kontrollálni, hogy mit eszel meg és mit nem. Gyakran előfordul ilyenkor, hogy ez alatt az úgynevezett “binging” alatt akár 2-5000 kcalt is beviszel.

Fontos, hogy nincs olyan, hogy “anorexiásnak néz ki” meg stb, mert ez egy mentális zavar, nem testi.

2021. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan én akkor nem ettem ,napokig ,cigiztem kávéztam. Ha ettem is max 1tányér levest vagy egy vajas kenyeret. Komoly pszichés nyomás az egész. Nem kívánom senkinek,már kórházba akartak vinni, mert féltek ,hogy komoly bajom lesz ,de sikerült talpra állni, de most 7év után kezdődik minden előlről..
2021. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal annyiban vitatkoznék, hogy bár mentális betegség, de testi tünetekben is megnyilvánul.
2021. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kóros soványság,sápadt bőr,remegés, hajhullás
2021. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Maga az anorexia étvágytalanságot jelent, míg az anorexia nervosa egy pszichés betegség, jelentése pszichés étvágytalanság, egy idő után étvágy elvesztése.
2021. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Testi tüneteket írtam le :) mint írtam anorexiás voltam ,évekig baszogattak hogy dagadt vagyok , nem látam jónak magam ,megcsalt az akkori párom és nem ettem ,eheztettem magam,cigi,kávé ,néha 1tányér leves , 65kgról gyorsan 47 lettem kb 2hónap alatt, majd 8évembe telt mire összeszedtem magam ,most megint ott tartok ahol anno tartottam ,megint a baszogatás hogy mekkora pocid van ,hanyadik hónapban vagy stb lehet hogy póénnak szánják,de nem vicces számomra,napinta egyszer eszek ďélelőtt 10kor ,utána már semmit,hátha újra "csúcs" formában leszek,és igen pszichés bajom van ,tisztában vagyok vele ,de nem igazán könnyű
2021. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!