Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem iszom elég vizet. Mi...

Nem iszom elég vizet. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

"Igyál." Tudom, tudom.


De egyszerűen vagy elfelejtem, vagy nincs kedvem, satöbbi. Pedig be is van állítva egy emlékeztető a munkahelyi gépemre, ami időnként rám szól hogy igyak egy kortyot, de ezt kábé két napig tartottam be.


Egyszerűen nem vagyok szomjas. Most is csak azért sasszéztam ki vízért, mert elkezdtem szédelegni.


Szerintem még ha maga a Jóisten jönne is le, oldalán Semmelweis Ignác dokival (azért pont ő, mert ő jutott eszembe) és együttesen rángatnának vállon, hogy "hát édes jó leányom, ide fel halljuk hörögni a veséidet, igyál már" akkor sem történne jelentős változás.


Kezdek komolyan elgondolkozni, hogy említett szerveimet kihasználatlanság miatt eladnám a feketepiacon, elvileg jó pénzt adnak érte. Hmm.


Summa summarum, innom kéne, de nem tudom valamiért rávenni magam. Valami tanács?

Emlékeztető nem vált be.


2021. ápr. 20. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem egy szép kulacsot és odaraktam a gépem mellé, ahányszor ránésztem, ittam. Rá kell szoktatnod magad, máshogy nem megy, ilyen emlékeztető nekem sem vált be.
2021. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Más megoldás pedig nincs,nekem is nehéz ezt betartani, de néha sikerül. Általában megcsinálok egy nagy kancsóba teát vagy valamit és akkor mindig látom, hogy mennyi van benne, mennyit kell még innom.
2021. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel kiteszek egy üveg vizet az íróasztalomra (másfél liter), és munka közben meghúzom az üveget. Másképp eszembe se jutna, mert úgy bele tudok merülni a munkába... Flow-élmény... :)
2021. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#1: egy perccel megelőztél... :) Igen, szerintem is ez a jó megoldás.
2021. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van egy fél literes poharam, nem nagyon akar fogyni.


Meg egy időben kölcsönvettem a párom ötliteres nagy kulacsát :D Abból is kihívást csináltam, hogy ennek biz' el kell fogyni, de csak egyszer jött össze.

2021. ápr. 20. 13:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Az értesítő nekem is csak pár napig működött, utána már simán figyelmen kívül hagytam. Nekem az vált be, hogy van egy fél literes poharam, az asztalra rakom, hogy szem előtt legyen és ebből napi legalább 3 pohárnyit meg kell innom. Valamiért a szívószál is nagyon sokat segít. Vettem egy szett üveg szívószálat és azt használom hozzá. Nekem így könnyebb eleget inni. Csak pár napig nehéz ám, utána könnyű megszokni és onnantól kevesebb figyelmet igényel és ha rendesen iszol egy darabig, utána már könnyebben leszel szomjas is, jobban jelez a tested.
2021. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nassolgass egy kis sósmogyorót munka közben - garantáltan kívánni fogod a vizet!
2021. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem midig ott a félliteres korsó víz az asztalon.

ha kifogy újratöltöm.

Sajnos neha így is belefeledkezek a munkába, es már csak akkor jövök rá, mikor kezd fájni a fejem.

2021. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hacsak nem erzed azt, hogy kihanyod, annyira undorodsz, akkor nem szomjasnak kell lenni, hanem egyszeruen inni. Amig nem vagy Alzheimeres nem fogod elfelejteni, hogy ott van, igyal. Ha nincs noverke.
2021. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Dehogynem, úgy elfelejtem mint a sicc. Néha csak délután tűnik fel, hogy jéé, még mindig tele van a poharam.
2021. ápr. 20. 14:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!