Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valami mentális betegség?

2000ért tele kérném kérdése:

Ez valami mentális betegség?

Figyelt kérdés
folyton ellentmondásosak a gondolataim. Példát is mondok:igazságtalan ez az élet mert nekem semmi sem jöhet össze,mert akármit is próbálok mindig kudarcba fullad,de közben meg mindent csak magamnak köszönhetek mert lusta vagyok folyton csak a kifogást keresem mindenre meg másra hárítom a hibáimat hogy ez és ez miatt nem megy. Nagyon régóta hazudok sokszor értelmetlenül de mindig úgy hogy ne bukjak le vele általában önérdekek miatt.Párkapcsolatom se lehet sosem mert nincs jogom hozzá hogy bármi ilyenben is legyen részem mert undorító gondolataim és tevékenységeim vannak amikre nem vagyok büszke ezért mélyen titokban tartom ezeket.Magamat felsőbbrendűnek tekintem a környezetemnél gondolkodás ügyileg egy jó ideje,de érdekből tartok pár barátot mert sokszor szükség van rájuk.A kérdés csak annyi lenne hogy ezek utalhatnak valami mentális betegségre?

2021. ápr. 20. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavar jutott először eszembe erről, de ehhez még társulhat skizofrénia is az olvasottakból.
2021. ápr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod,de ezek csak a fejemben játszanak le és emiatt hozok néha érdekes döntéseket,de nem tudom
2021. ápr. 23. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:
érzek magamban elég erős megfelelési kényszert is mert mindig piszkáltak hogy jobbnak és jobbnak kell lennem,de egyszerre meg mégse
2021. ápr. 23. 20:35
 4/6 A kérdező kommentje:
az ellentmondásos gondolatokat úgy értettem csak hogy konkrétabb lehessek,hogy egyik pillanatban milyen jó vagyok ebben utána meg azt mondom hogy mennyire szar vagyok
2021. ápr. 23. 20:43
 5/6 A kérdező kommentje:
utána néztem a bipoláris személyiség zavarnak és a dolgok 95%ban egyezik velem,nekem is van ilyen hullámvasútszerű dolog de nekem van hogy percek alatt megváltozik,nagy befolyást tesz egy zene egy film is nagyon,pl.a viszkis című film után egy hétig bankrabló akartam lenni és gondolkodtam hogy miként és hogyan kéne meg hasonló dolgok,de elmaradnak bennem ezek a dolgok ezért nem csináltam sosem ilyeneket,egy megfelelő orvost érdemes lenne keresnem?
2021. ápr. 23. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy film vagy egy zene befolyásolja az ember érzelmivilágát, világszemlélet és teljesen átalakíthatja a véleményét is bizonyos dolgokról, de ember függő, hogy ez milyen mértékben van hatással ezekre a tulajdonságokra. Viszont, ha ezek átalakítják egy ember személyiségét, annál az embernél mentális probléma gyanúja állhat fent.


Nem írom biztosan, hogy nálad is ez a helyzet, mivel személyesen nem ismerlek, és nem vagyok sem pszichiáter, sem pszichológus, tehát nem látok az elmédbe, laikusként írom, amit írok, de a helyedben megnézetném magam pszichiáterrel. Nincs semmi szégyellnivaló ebben, felállít egy kórképet és abból kiderül, hogy van-e bármi valóságalapja annak, amit írtam vagy annak, amit te érzel.

2021. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!