Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a COVID oltásigazo...

Strongest kérdése:

Mit tegyek, a COVID oltásigazolvánnyal, ha időközben lejárt a személyi igazolványom?

Figyelt kérdés
A történetem érdekes: teljesen gyanútlanul regisztráltam oltásra, majd néhány hét múlva kaptam is rá időpontot és annak rendje-módja szerint beoltattam magam. Néhány nap múlva a postás meghozta az oltási igazolványomat. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az embert az oltás igazolványához egyedül a személyi szám köti! Nincs sem lakcím, sem születési dátum, vagy anyja neve, esetleg TAJ szám (ami állandó). Pár hét múlva lejárt a személyi igazolványom és újat kellett csináltatnom. Ha már ott voltam, akkor megérdeklődtem, hogy az oltási igazolvánnyal mi legyen? Azt mondták, hogy újat kell kérni, ami 3 ezer forint lesz. Nos, ha egyszer ingyenes, akkor miért fizessek érte? Kérdezték, hogy miért oltattam be magamat, ha tudtam, hogy lejár a személyi számom? Én meg visszakérdeztem, hogy honnan tudjam előre, hogy az oltási kártyán a személyi szám lesz a mérvadó? Továbbá: az oltás nem kívánságműsor, ők szólnak, ők hívnak be, nem én döntöm el mikor megyek, ellenkezőleg: örülök, hogy viszonylag gyorsan megkaptam. Tudom, hogy a kérdésben benne van a válasz, de valóban csak ez az egy útja van ennek? Hallottam már olyat is, hogy ha beoltanak ismét, akkor megint kapok ilyen igazolványt stb.

2021. ápr. 23. 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezt is valami idióta találta ki. És nem is ez az egy kártya/szolgáltatás létezik, ahol meg kell adni egy időnként megváltozó számot.

Ezt úgy kellett volna csinálni a szem.igazolvánnyal - ha már egyszer ragaszkodtak hozzá, hogy a meglévő 10 mellé legyen még 1, - hogy utolsó számjegy ugrik ig.cserekor, az előtte lévők maradnak és mindenhol csak ezek szerepelnének.

2021. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!