Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni lábizzadás/láb...

Mit tudok tenni lábizzadás/lábszag ellen?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek, mert zavaró h büdi... Főleg most télen, hogy plusz még be is ázik:D
2008. dec. 5. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Drogériákban sokféle készítmény kapható, spray, hintőpor, krém, legjobb ezeket kombináltan használni. Ugyanitt találsz olyan talpbetéteket, amik megkötik a kellemetlen szagot, és ha műbőr cipőket hordasz, akkor szerencsés egy bőrből készült talpbetétet még pluszban beletenni.
2008. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Használj lábbizzadásgátló hintőport vagy spray-t, mint például a Sholl Odoll Kontrol.
2008. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Be is ázik???

Hát első egy minőségi cipő, semmi műbőr- műanyag! Ez a legalapvetőbb!

Második egy másik cipő, ugyanis legalább egy nap kell egy egész nap viselt cipő szellőzéséhez.


Kell bele egy aktív szenes talpbetét,


Csak jó minőségű 100% cérna, /pamutzokni.

A lábizzadásgátló krémek csak ekkor hatnak.

2008. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Az izzadság a bőrfelületen marad, a hámot felpuhítja. A sötét, meleg, párás hely kedvez a baktériumok elszaporodásának, a bomló verejték és szaruréteg pedig a kellemetlen lábszagot eredményezi. Csak a lábfejmosás nem elég, csökkenteni kell a verejtékmirigyek működését, vissza kell szorítani a mikroflórát, szagtalanítani kell az élő bőrt, és a cipőt is megfelelően kell karbantartani.


Fokozott lábizzadás esetén gyakoribb lábmosással, enyhe dörzsöléssel vékonyítsuk a szaruréteget, időnként használjunk fertőtlenítőoldatos (neomagnolos) áztatást, izzadásgátló, szagtalanító lábsprayt, ecsetelőszereket és hintőporokat. Naponta többször váltsunk pamutzoknit, a munkahelyen hordjunk váltócipőt, nyáron viseljünk lyukacsos cipőt! A cipőket időnként fertőtlenítsük formalinos kendővel! Cipőinket 3-4 naponta váltsuk. Ha mindez nem segít, keressünk fel lábfejizzadás-gátló botulintoxinkezelés céljából bőrgyógyászati szakrendelést

2008. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Sok ember, aki egyébként ügyel a testi hygiéniára, mégis küzd a lábszagés a lábizzadás problémájával. A lábgomba betegség könnyen továbbterjed és gyakran csak antibiotikumok segítségével küzdhetô le. Miért? A probléma oka nem a piszok, hanem a baktériumok és a gombák! A baktériumok ésa gombák száma a nyirkos, meleg közegben robbanásszerûen növekszik, megtelepedve a bôrön és a körmökön, és ez okozza a bûzös lábszagot.A cipô a probléma központi eleme, mert a gombáknak és a baktériumoknak ideális terjedési lehetôséget biztosít. Ha egyszer megtelepszenek benne, hagyományos kezelésekkel soha nem tudjuk megszabadítani tôlük a cipôt.A KLENZ új úton jár: egy 8 perces kezeléssel, ÓZONNAL és NANO-EZÜSTTELa baktériumokat és a gombákat megbízhatóan és hosszútávra megöli,a szagmolekulákat felbontja és ártalmatlanná teszi.
2008. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek néhány előttem szólóval: bőrcipő, pamutzokni (vagy gyapjú), satöbbi, satöbbi.


Nem elég a lábizzadást kezelni, mert az csak egy tünet. Azt kell kezelni, ami a tünetet okozza, és ez a lábgomba. Hiába nem piros, hiába nem viszket, akkor is lábgomba.


A megoldás:

¤ Formalinos vattapamaccsal átkenni a cipő belsejét, jól lezárni X napra, hogy bennmaradjon a gőze. VIGYÁZAT!!! Mérgező! Gyerek és állat NE legyen a közelben és ne is férjen hozzá sem az üvegcséhez, sem a pácolódó cipőhöz. Formalint a gyógyszertárban adnak receptre, a pontos használatról (időtartam, gumikesztyű, egyéb) és a szer tárolásáról kérdezd meg a gyógyszerészt! Fontos, mert veszélyes anyag. Erkélyen, udvaron, szabad levegőn csináld. Egyszer kaptam egy pár használt, de jó állapotú cipőt, igaz, hogy nem volt szaga, de elővigyázatosságból lekezeltem.


¤ A zoknidat Domestos-szal kell mosni, így érdemes rászokni a fehér zoknira. (Amúgy is egészségesebb, nem tartalmaz festéket.) Kérdezd meg a gyógyszertárban, hogy állandóan Domestos kell vagy csak egy ideig. Ha ezt a lépést kihagyod, visszafertőz, hiába kezelted le a cipőd.


¤ És a lábad pedig gyógyszertárban kapható lábgomba elleni krémmel kezeld. (Canesten, Lamisil, Terbisil) Pontosan tartsd be az utasítást, különben a gomba ellenállóvá válik és nincs menekvés.


Időnként az egészet meg kell ismételni sajnos. Amint enyhe sajtszag lengi körül a lábad, kezdd el újra.


Soha ne engedd, hogy más használja a cipődet vagy papucsodat. És SOHA ne bújj bele máséba, a boltban persze muszáj, de csakis zoknira.


Összeszedheted még közös zuhanyzókban, strandon.


Ha a szőnyeged is büdi, kérdezd meg a gyógyszerészt, hátha van ötlete.

2008. dec. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát az a cipőm, amit most hordok, az nem ázik be, csak úgy értem, hogy ha napi több órákat állok az esőben sulibamenet plusz vissza, az nemtom mennyire tesz jót szegény csukámnak.
2008. dec. 6. 08:16
 8/10 anonim válasza:
Ezüstzoknit kell hordani, az ezüst megakadályozza h a lábszagot okozó baktériumok elszaporodjanak - tökéletes megoldás lábszag ellen
2010. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megszünt az izzadásod , mert nekem most tanába kezd nagyon kellemetlenül bűdös lenni ! És nekem sohasem volt ilyen !!!
2012. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kapuca Katalin válasza:
Sziasztok, nekem ez segített [link] a fokozott láb izzadásra
2014. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!