Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Moderna vakcináról mi a...

Moderna vakcináról mi a véleményetek? Miért csak a Pfizerrel oltották az eü. dolgozókat, tanárokat, kismamákat?

Figyelt kérdés
A Moderna kevésbé megbízható, vagy az miért nem olyan népszerű?

2021. ápr. 24. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
én Modernát kaptam, azért nem népszerű, mert kevés érkezik belőle az országba és emiatt nem is nagyon ismert. Főként a nyugdíjasok kapták, meg olyan különleges helyzetben levők, mint én.
2021. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Csak csodálkozom továbbra is, hogy ha ez is van olyan jó, mint a Pfizer, miért nem rendeltek belőle többet és miért nem alkalmazták ezt is, amikor a Pfizert. Pl. az eüs-s dolgozókat Modernával is lehetett volna oltani, nem? Miért csak a Pfizert használták?

2021. ápr. 24. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem rendeltek belőle többet, mert Orbán Viktor szerint ugyanaz a kategória, mint a Pfizer, de drágább, és rosszabbak a szállítási feltételek, ezért nem éri meg.

Ezek után megrendelte Kínából a még sokkal drágábbat...

A helyzet az, hogy a nyugati vakcinák nyomott árúak, azon nem tudnak nyerészkedni. A kínai (amellett, hogy valóban nem rossz, és sokszor kapóra jön, ha az EU-ból épp nem jön) meg egy kétes offshore végén keresztül jön túlárazva, így abból már tudnak lenyúlni. Ezért nekik a kínai sokkal jobban megéri, míg az újabb generációs, és olcsóbb Moderna.

2021. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem most nem azért van kevés Moderna, mert nem rendeltünk, hanem mert ők lassabban szállítanak. Kisebb a gyáruk vagy nem tudom. Vagy inkább máshova viszik, ahol még többet kapnak érte. Az egészségügyi dolgozókat szerintem azért oltották Pfitzerrel, mert akkor még csak az volt és ők voltak először. A kismamákat, szoptatósokat pedig lehet ezzel is oltani, a tesóm (szoptatós) pont Modernát kapott, de olvastam olyat is, hogy vidéki háziorvos kapott egy fiolát és a rendelőjében összeszedett tíz kismamát meg szoptatóst és őket oltotta be vele. Gondolom ott nem volt oltópont a környéken, sokat kellett volna utazniuk a Pfitzerért. A Moderna egyszerűbben tárolható.
2021. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Végzős vagyok az orvosin és Modernát kaptam. Első körben a Pfizer oltást kapták a hallgatók még év elején de én beteg voltam és csak márciusban kaptam meg. Akkor már Modernával oltottak és a későbbiekben az Astra Zenecával is. Szóval eü dolgozók se csak Pfizer oltást kapnak.

Szép napot neked!

2021. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
En is Moderna-ra varok pedig. Vhogy ugy erzem, a csokosok kapjak😒
2021. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!