Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek alapján nagyjából mikor...

Ezek alapján nagyjából mikor kerülhetek sorra COVID vakcinára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves alapbetegség nélküli férfi vagyok, február környékén regisztráltam oltásra. Mivel mindenhonnan azt hallottam, hogy már huszonéveseket is oltanak, meg olyanokat, akik pár hete regisztráltak, így felhívtam a háziorvosom tegnap, hogy hányadik vagyok a sorban (eddig még kínaival sem kerestek meg). Elmondása szerint jelenleg 410. vagyok, és egyelőre csak Sinopharm elérhető, szólnak majd ha rám kerül a sor. Alapvetően nyugati vakcinát, Modernát vagy Pfizer-t fogadnék el szívesen, már csak utazás miatt is.


Ezek (és saját tapasztalataitok) alapján szerintetek mikorra kerülhet rám a sor? Hány hetet kell még várnom? Vagy lehetetlenség megmondani, annyira változó?


Köszi mindenkinek!



2021. ápr. 28. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Lehetetlenség megmondani, annyira változó. A háziorvosi körzet méretétől függ. Van olyan huszonéves barátom, akit 3 hete beoltottak Pfeizerrel, míg egy krónikus beteg ismerőst meg sem kerestek oltás ügyileg.


Az alapján, hogy most 410. vagy, elég nagy a háziorvosod körzete, úgyhogy ne számíts hamar nyugati vakcinára. Ez bőven több hét vagy egy-két hónap lehet, mire sorra kerülsz.

2021. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben voltam, felhívtam a háziorvost, aki azt mondta, Pfizerre ne igen számítsak, azt a 16-20 éves korosztálynak és terheseknek tartogatják. Ha szeretnéd megvárni, június, akár július is lehet, mire megkaphatod az elsőt.
2021. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos azt mondja, hogy 420. vagy, akkor nyilván nem mostanában lesz, ha Pfizerre vársz. Igazábol a Moderna, Szputnyik és az Astra is jó oltás. Ha ezeket elfogadod, 1-2 hét alatt sorra lehet kerülni.
2021. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Astrára most is jelentkezhetsz, jövő héten megkaphatod. www.eeszt.gov.hu
2021. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

OFF: Ha csak az utazás miatt vársz nyugati vakcinára, akkor én úgy gondolom, hogy végül az összes vakcinával lehet majd utazgatni mindenhová. Pillanatnyilag a Sputnik sincs a nyugatiak listáján, de mivel Németország is rendelt sok millió adagot, és be is fogják adni, ezért nem tudom elképzelni, hogy ez az oltás ne legyen majd rajta a "zöld kártyán". Mivel iszonyatos vakcinahiány van, ezért a többi nyugati ország is előbb-utóbb be fogja látni, hogy amit csinálnak, az marhaság, és engedélyezni fogják a többit is. Egyszerűen értelmetlen lenne, ha nem így tennének.

Ehhez még hozzá tartozik, hogy az eddigi "eredmények" alapján az Astra a legrosszabb hatásfokú vakcina (ettől függetlenül irdatlan jó az is, csak mihez képest...) szóval nem tudom, mit fanyalognak a franciák is a Sputnik miatt.

Én a helyedben beadatném most a kínait, vagy az Atrát, vagy ami éppen van, aztán télen, vagy jövő tavasszal egy "nyugatit". Az év végéig úgysem lesz itt semmilyen országok közötti mászkálás, mert a nyugati országok nagyon el vannak maradva az oltásokkal. Jövőre majd talán...

2021. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek fog Pfizerre, Modernára is megnyílni regisztráció? Ha igen, akkor mit tippelnétek, mikor?
2021. ápr. 29. 13:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Azzal most a tanárokat oltják, aztán a 18 éven aluliakat fogják - végül is, kell nekik a "védelem" a nyári szünetre. (Én ebből kiindulva Astrára foglaltam időpontot.)
2021. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
#6 Nem hinném, hogy egyhamar nyílna Pfizer, mert a második körös Pfizereseknek, a kismamáknak, a krónikus betegeknek, akik mást nem kaphatnak, a 16-18 éveseknek, és júniustól a 12 éven felülieknek fogják beadni. Ők nem nagyon kaphatnak mást. Szerintem a jövő héten nyílik talán Sputnik-ra is, ami elég jó cucc, 3 hét a két oltás közötti különbség, míg az Astránál jóval több. Szóval ha szeretnél nyaralni, akkor ajánlom az oroszt, vagy kínait. Ha esetleg a külföldi utazás miatt aggódnál, a németek most rendeltek egy valag oroszt, és erősen kezdeményezik a kínai oltás engedélyezését is. SZóval szerintem rövidesen az is jó lesz utazáshoz. Az Izraeliek is elfogadják még a kínait is, az USÁ-ban nem vagyok biztos, hogy mit fogadnak el a Pfizer és Modernán kívül.
2021. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, 1-2 hetet még várok, aztán foglalok valamire időpontot, ami éppen elérhető lesz (ha addig is csak ez a kettő marad, akkor Astra szerintem).
2021. ápr. 29. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem egyikünk sem gondolta volna, hogy ma pedig meghirdetik a jelentkezést a Pfizerre... :D

Megpróbálhatsz most időpontot foglalni rá, bár állítólag már reggel összeomlott a rendszer a terheléstől, de hátha már működik és talán még maradt is vakcina/időpont.

2021. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!