Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid elleni oltás melyik...

Covid elleni oltás melyik fajtája ajánlott vérnyomásos, asztmás, több allergiával rendelkező és autoimmun betegségre gyanús ember számára?

Figyelt kérdés

Nincs ismerősöm akivel ezt megbeszélhetném, az orvosommal ezt nem igazán lehet, gondoltam hátha van itt valaki aki segíthet, esetleg hasonló betegségei vannak és megkapta az oltást.

Étel allergiáim: csokoládé, glutén érzékenység. Gyógyszerek: metamizol( algokalminban van ami nálunk kapható) ampicillin, amoxicilin. A vérnyomásomra van kezelés( bár pánikbeteg vagyok, ha szorongok hiába van a gyógyszer magasra szökik de normis helyzetben rendben van) az asztmám 2 éve tünetmentes lassan, csak szükség esetén kell az inhalátor. Az autoimmun betegségről annyit, hogy egy fél évig csalánkiütések voltak rajtam minden nap és nem jutottam el kivizsgálásokra( Covid miatt annó nem fogadtak, utánna személyes gondok miatt nem volt lehetőség kivizsgálásra s abbamaradt, de egy orvos szerint gyanús voltam az autoimmum betegségek valamelyikére, legalábbis erre gyanakodott) mostmár egy ideje nem voltak kiütéseim viszont nagyon tartok emiatt, főleg, hogy nem tudom mitől jött ki és nem is merem emiatt beoltatni magamat. Nem vagyok oltás ellenes sőt, csak emiatt a hosszabb ideig tartó durvább csalánkiütéses történet miatt nem merek elmenni. Szóval nagyon érdekel ha valaki hasonló helyzetben volt-e és melyik oltást kapta meg.



#allergia #oltás #krónikusbetegségek
2021. ápr. 30. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Senki sem tud ebben segíteni, mert még mindig nem sokat lehet tudni ezekről az oltásokról. Ha beadatod magadnak, akkor részt veszel egy emberkísérletben. Nem véletlenül csak vészhelyzeti engedélyt kapott, felelősséget senki által sem vállalt oltásokról beszélünk.

Tehát ennek tudatában kell eldöntened, hogy a koronavírus, vagy az oltás kockázatát vállalod-e. Tiéd a döntés.

2021. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy Facebook csoport, vakcinainfó- az orvos válaszol. Itt lehet kérdéseket feltenni, akár névtelenül is (csak a moderátorok és az orvosok látják, hogy ki tette ki) és az adott területet ismerö orvosok válaszolják meg, a sima felhasználók nem is szólhatnak hozzá. Biztosabb információt kapsz, mint itt. ;)
2021. ápr. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!