Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok mindig fáradt/álmos?

Miért vagyok mindig fáradt/álmos?

Figyelt kérdés

Általában hajnali 5-6 körül alszom el és reggel nyolckor már kelek, ilyenkor délután szoktam aludni.

Mostanában viszonylag normálisan alszom az az kb már hajnal egykor már alszom.

De hiába alszom 7-8 órát mindig fáradt vagyok és álmos.

Hajnal egykor már aludtam ma is és kilenc órakor keltem fel,de utána vissza aludtam és délután egykor keltem fel.

Aztán pedig délután négykor el aludtam és fèl hatkor keltem fel.

Vashiányom van és vérszegény vagyok de nem vészes.(legalábbis az orvos azt mondta hogy nem vészes és nem igényel gyógyszert)


Miért vagyok mindig fáradt és álmos?



2021. máj. 2. 20:05
 1/5 anonim válasza:
100%
Miért hajnalban alszol el? Miért nem este?
2021. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert nem tudok este aludni általában
2021. máj. 2. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Osszevissza van az alvasi ciklusod.

Tessek betartani. Ejfel elott alvas. És 8 óra alvás.

Ez tarsd be folyamatosan, aztán nem lesz bajod.

2021. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és alvas előtt ne telefonozzal.
2021. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Felborult a cirkadián ritmusod. Este azért nem tudsz elaludni, mert a hülye életmódod miatt a mellékveséd őrült módjára termeli a kortizolt . Normál esetben ezt a hormont estére lebontja a máj, hogy a helyét átvegye a melatonin nevű alváshormon. Ezek ugyanis egymás antagonistái, egyszerre mindig csak az egyik lehet jelen.

Igaza van 3-4 válaszolónak. A monitorok kék fénye egyfajta belső stresszként éri a szervezetet, és ez újabb löket kortizoltermeléssel jár. Ezért este ne gépezz, ne buzeráld a telefont. Ne hagyd hintázni a cukrodat, mert az is belső stressz. Ha sportolsz, a délelőtti órákra ütemezd az edzést. Este 10-kor takarodó, mert a szervek regenerálódása jellemzően az éjél előtti órákban zajlik.

Azért tudok ennyit a témáról, mert magam is évtizedekig szenvedtem inszomniában. Két és fél órákat aludtam, közben pörögtem, mint az állat, gennyesre kerestem magam, és még a családra is bőven jutott időm. Érthető tehát, ha azt hittem, ez így kurvára rendben van. Hát nem! Nincs rendben. A tested előbb utóbb benyújtja a számlát, akármit követsz is el ellene.

2021. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!