Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos allergiások ti kaptatok...

Súlyos allergiások ti kaptatok már oltást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint szinte minden pollenre allergiás vagyok. Emellett néhány gyümölcs fogyasztása esetén-mint péládul dinnye, szőlő, ananász-is tapasztalok enyhe tüneteket(a szám széle és a torkom viszket). Előfordult már, hogy egyes kozmetikai termékek használata során kiütéses lettem. A kérdésem az lenne, hogy akik hasonlóan súlyos allergiában szenvednek kaptak-e már oltást. Ha igen akkor milyen oltást kaptatok és tapasztaltatok bármilyen mellékhatást?

2021. máj. 3. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez, amit leírtál nem súlyos allergia, az a súlyos, amikor pl anafilaxias sokkot kapsz, nem az, ha pöttyös lesz az arcod vagy bizsereg a nyelved.


Nekem pl pollen, penész allergiám van és az ananásztól csalánkiütéses leszek. Illetve kb az összes fémre allergiás vagyok (arany is, kB egy perc alatt kivörösödik a kezem, ha egy pénzérmét fogok) mégsem vagyok súlyosan allergiás.

Kaptam vakcinát, modernát. Nem válogattam, ez jutott.

Úgy tudom, hogy ezek, amiket leírtál egyik vakcinánál sem kizáró okok, bármelyiket megkaphatod.

Amúgy azért van a kérdőív, hogy az orvos eldöntse, hogy az adott vakcina jó-e neked vagy sem. Ha úgy látja, hogy nem kéne, akkor nem adja be, esetleg javasolja, hogy milyen vakcinát fogadj el. Ezt amúgy a háziorvosoddal is meg tudod beszélni.

2021. máj. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
Így van ahogy #1-es írta. Ez nem kizáró ok,és valóban elmész egy adott oltásra, ott amilyen van, arra van egy tájékoztató, hogy ki nem kaphatja meg esetleg. Általában csak az a kizáró ok, ha 2 héten belül kaptál más oltást, vagy volt már anaphylaxiás sokkod valamikor.
2021. máj. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cubina ***** válasza:
100%

Én a legtöbb gyógyszerre allergiás vagyok (olyanokra is, amire senki más nem), a gyerekkori oltásoktól is napokra lebetegedtem, a combba adott tetanusz oltás helyén egy mai napig meglévő fél combnyi "domb" maradt, a véralvadásgátlótól belázasodok.


Néhány hete a fogászaton kapott érzéstelenítőben lévő adrenalin miatt anafilaxiás sokkot kaptam (általában erre a sokkra adrenalint adnak, nálam meg pont az váltja ki), a mentő vitt a sürgősségire. Utána három napig regenerálódtam, mert teljesen lenullázta a szervezetemet a sokk, leszívta az összes energiámat. Úgy éreztem magam, mintha átment volna rajtam az úthenger.


Ilyen "múlttal" nem oltanának be, de én sem kockázatnék meg semmilyen allergiás rohamot, mivel nem tudhatom előre, hogy milyen összetevőkre vagyok allergiás az ismerteken kívül.


Böngészgettem az allergiások oltásával kapcsolatban, de csak annyi infót találtam, hogy bizonyos vakcinák nem adhatók be allergiásoknak. Az allergia típusát sem határozták meg.


Nincs megfelelő mennyiségű információ erről, hiszen még "tesztfázisban" vannak a vakcinák, ezért én nem javasolnám addig az oltást, amíg az allergiások oltatásáról nem sikerül több adatot gyűjteni/közölni.

2021. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dz nem súlyos allergia. A súlyos allergia az, ha anafilaxiás sokkot kapsz...

És akkor is simán beadják, cska nem oltóponton, hanem intenzív osztályon.

Én is minden szarra allergiás vagyok, tavasztól télig tüsszögök, déli gyümölcsöktől fáj a nyelvem, eczemám és napallergiám van. Pfizert kaptam, semmi bajom nem volt tőle.

2021. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Természetesen attól még elmehetsz az oltásra, ott az orvos úgyis kikérdez, csak akkor írd össze magadnak, hogy eddig milyen problémáid voltak milyen gyógyszerekkel és akkor majd eldöntik, hogy megkaphatod-e, vagy a háziorvost ha tudod, kérdezd meg.
2021. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem súlyos allergia.

Ne érts félre, én is ugyanebben a helyzetben vagyok, fulladás szélén állok tavasztól őszig, de ilyen értelemben ez semmi.

Az oltásnál a gyógyszerallergia okozhat gondokat.

A kérdésre válaszolva: igen, kaptam oltást. Szputnyikot. Mindkét adag után 1 nap hőemelkedés, végtagfájdalom volt, semmi extra.

2021. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!