Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megszeretni...

Miért nem tudom megszeretni magam?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva tudom mik a jó tulajdonságaim és mik a rosszak. Sokan mondják, hogy szép vagyok, szép a hajam, szemem, arcom, amit néha én is látok valamikor nem. Kedvesnek tartanak, segítőkész vagyok, nem szoktam senkivel sem rosszat tenni. Elég csendes, magányos típus vagyok, 2-3 barátom van, ők sem feltétlen igazak...

Úgy érzem annak ellenére, hogy én mindig mindenkivel próbálok kedves lenni, csak a rosszat kapom vissza, és továbbra is megutálom magam, és rossz embernek érzem magam. Lassan úgy érzem sosem lehetek többé boldog...

Valaki tud adni valami tanácsot hogyan szeressem meg magam?



2021. máj. 3. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egyszerű, onnan jön, hogy csecsemőkorodban nem reagáltak a szükségleteidre, pl. nem vettek fel, ha sírtál, éhes voltál, lehet hogy egyedül altattak, nem a szülők közelében, talán rád akartak erőltetni valami napirendet stb. Így a babának az vésődik be, hogy a világ egy ellenséges, kiszámíthatatlan hely, ahol ő a legértéktelenebb elem. Ha ez tovább folytatódik kisgyerekkorban is, hogy a szüleid nem vesznek észre vagy nem úgy, ahogy te igényelnéd, vagy tenni kell valamit a szeretetükért, az nem jön feltétel nélkül stb., még jobban bevésődik az értéktelenségérzet. Az ilyen sérült önértékelés okozza azt, hogy magadat sem szereted, magadba forduló vagy, miközben megpróbálsz megfelelni másoknak, nem értékeled magad, hiába mondanak pozitív dolgokat rólad. Sokszor az ilyen emberek nem tudják felismerni a saját szükségleteiket, így azokat érvényesíteni sem tudják természetesen, ösztönösen mindenkit maguk elé sorolnak.

Ezen csak az önismereti út segít felnőttkorban, ki kell fogni egy jó módszert, egy jó pszichoterapeutát és pár év alatt visszaáll az, ami soha nem állt még életedben, mert a szüleid nem biztosították a megfelelő önértékelésed kialakulását.

2021. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Én sem. Ugyanilyen vagyok. Csak idősebb.
2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha valaki nem boldog a saját bőrében, nagy hatással tud lenni a közvetlen környezetére. Nem ismerlek, így természetesen nem személy szerint rólad beszélek: ha nem szereted magad, az valahol mindig egy alaphangulat lesz számodra, ahányszor tükörbe nézel vagy történik egy kellemetlen helyzet, amit igazságtalannak tartasz. Sok esetben azonban nem az tehet ezekről, hogy te tényleg rossz ember vagy és nincs benned semmi jó, hanem az, hogy így látod magad. Tudat alatt elutasíthatod a jó lehetőségeket és arra fókuszálsz, hogy mi az, ami nem jó az életedben. Ha úgy érzed, lenne rá keret, a terápia, esetleg pszichológus sokat tud segíteni, de ott fel kell készülni, hogy nem 1000 forint egy óra sajnos. Ha jobban hajlasz afelé, hogy egyedül oldd meg a dolgot, tarts egy "én-napot", tegyél fel egy jó kis arcmaszkot, csinálj magadról pár képet, amin szépnek érezheted magad, vagy ha az nem megy, tedd ki egy közösségi oldalra, tényleg önbizalomnövelő tud lenni. Ami pedig a személyiséged illeti, legyél minél produktívabb, szerezz egy új hobbit vagy foglalkozz egy régivel, szervezz programokat. Ha úgy is érzed, hogy nem igaz barátokkal vagy körülvéve, a társaság jót tud tenni, főleg ha több emberrel együtt mentek valahova. Ismerkedj és engedd el azt a gondolatot, hogy nem vagy elég jó.

Saját magadra nézve mérgező, főleg hosszútávon.

2021. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszaitok
2021. máj. 3. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!