Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek így 25 évesen...

Szerintetek így 25 évesen mennyi ideig fogok vàrni az oltásra, ha mindenképp Phizer-el vagy Moderna-val akarom magam oltatni?

Figyelt kérdés

Nekem nem kell sem a kínai, sem az orosz sem az AstraZeneca a rossz híre miatt. Maradt tehát a Phizer meg a Moderna. Sőt, én kifejezetten a J&J vakcinának örülnék, mert abból elég egy oltás is.

De a keleti vakcinákban én nem bízok (pont azért, amiért autóból is inkább nyugatit veszek). Az Astráról meg sok rosszat hallani. Egyik 50+-os munkatársam is ezzel lett oltva, 3 napig nem jött dolgozni, mert belázasodott és rosszul érezte magát.

Egy imserősöm megkapta a szputnyik első oltását, nagyon rosszul lett. A hülye elment a 2.-ra, még rosszabbul lett és 2 nap alatt meg is halt. Ez így igaz ahogy mondom. Szóval én ezekben nem hiszek.

Szóval meddig fogok várni, ha mással nem vagyok hajlandó oltakozni csak Phizer-el, Modernával meg J&J-vel?



2021. máj. 3. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Most érkezett
2021. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

A felsoroltakat nem kéred a rossz hírük miatt, de a J&J-t elfogadnád mert egyadagos? A J&J 67%-os hatékonyságával a leggyengébbek közé tartozik (jelenlegi adatok szerint, ez még változhat...) és ugyanúgy volt körülötte vérrögképződéses hiszti, mint az AstraZeneca körül.


Az, hogy valaki 3 napig rosszul érezte magát utána, nem azért van mert rossz a vakcina, hanem mert így reagált a szervezete rá.


Ha nem akarsz ilyen mellékhatást, akkor be se oltasd magad egyikkel se, de utána a covid mellékhatásaira se legyen egy panaszod sem! :)


A sputnyikkal oltott "ismerősöd" sem a vakcinától hunyt el, már ha tényleg van ilyen ismerősöd.


Pfizerból jönni fog elvileg a héten jó párszáz adag, de nagy része a 16-18 éves korosztályé lesz és a második adagos tanároké.


J&J-vel már oltanak oltóbuszokon, de elég kevés érkezett belőle egyelőre.

2021. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Én a pénteki akcióban kaptam 🤷‍♂️

Viszont nagy zavarok vannak a fejedben!

Az Astra Zenecával nincs baj. Ha nincs HIT-ed, akkor tuti nem kaosz vérrögöt.

Minden oltásnál lehet oltási reakció! Az, hogy lázas vagy, rosszul érzed magad, az normális! Nem a vakcina hibája....

A kedves ismerősöd, aki miatt nem hiszel, az covid + volt az oltáskor? Illetve nem vall túl okos elmére az, hogy 1 ismerősöd miatt nem hiszel a statisztikában....


A válasz a kérdésedre: addig vársz, amíg sorra nem kerülsz....

2021. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az AZ nem kell, mert rossz, J&J-nek örülnél, amit ugyanúgy vérrögök miatt vizsgálnak? Sőt, a CsodaPfizer, meg a Moderna is okozott már ilyet, csak az nem ekkora szenzáció. Édesanyám munkatársa a Modernától feküdt ki 3 napra, az ágyból nem tudott felkelni. Én az Astrától másnap délután már jól voltam. Szputnyikkal oltott ismerőseim meg egy kis fejfájásra panaszkodtak, semmi másra kb.
2021. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4: nagyszüleim orosz és kínai oltást kaptak.

Mindketten elkapták a vírust, de sikeresen felgyógyultak. Szóval a kis minta vétel alapján, hatásos a keleti is 🤷‍♂️

2021. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Hellmano ***** válasza:
5 millió elött fogsz hozzájutni a Black Friday akció keretein belül, amikor már nagy kell, hogy meglegyen az 5 millió. Ugyanúgy, mint a 4 millió elött csak résen kell lenned! Bár mostmár a 12-15 és a 16-18 évesek is olthatóak és nekik rakják inkább félre.
2021. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#1-es nem panaszkodom, én már elkaptam a covidot egyszer :)

3 napig fájt a fejem, enyhén gyengének éreztem magam, lázam nem volt. Ennyi :)

Igen, a J&J-vel kevés a tapasztalat, de én jobban be merném vállalni mint az Astrát.

Egyébként abszolút nem akarnék oltást, de sajnos ezzel a hülye védettségi igazolvánnyal rákényszerítettek. Fiatalon nem mehetek sehova, nem élhetek szabadon? Ez felháborító és így kénytelen vagyok beoltatni magam.

Regisztráltam, tudtam is időpontot foglalni még korábban, amikor először nyílt meg a netes időpont foglaló.

De mondták csak Sinofarm van, én mondtam, hogy csak Phizer-el Modernával és J&J-vel oltakozom. Erre nevetve letette a telefont a hölgyike (vékony hangja volt, gyanítom fiatal) hogy majd "értesítjük".

2021. máj. 3. 17:34
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha valaki megjegyezné, hogy ha beteg voltam akkor kaptam kártyàt. Hát nem, mert én nem hivatalosan voltam fertőzött. Munkahelyemen teszteltek, pozitív lett. Felhívtam a háziorvosomat, aki nem küldött el hivatalos tesztre, csak simán kiírt. Így nem voltam tesztelve. 10 nap múlva felhívtam, hogy nincs tünetem, már mentem is be a papírért és másnap már mentem is dolgozni.
2021. máj. 3. 17:44
 9/22 A kérdező kommentje:

Meg attól is félek, hogy ha keleti vakcinával oltom be magam, akkor nem mehetek külföldre (Európában belül).

Simán lehet, hogy az eu-s országok csak akkor adnak ki eu-s igazolványt, ha nyugati vakcinával oltom be magam és csak azzal engednek be. Ez simán előfordulhat.

(Igen, szoktam járni külföldön, mivel több rokonom, sőt, családtagok kint élnek)

2021. máj. 3. 17:49
 10/22 Hellmano ***** válasza:
63%
Nem szabad engedni a nyomásnak, hogy csak, azért oltass, mert nem mehetsz ide vagy oda...ezt kellene elfelejtenie mindenkinek, aki emiatt oltat! Ez hosszútávon nem működhet és Orbán meg röhög rajta, hogy mennyi embert rátudnak ilyen piti szarral venni még oltásra. Ki kell tartani lehet az idei nyáron sehova nem tudsz menni emiatt, de jövőre már tuti nem fog élni az oltásikártya. Meg most egy nyár nem nyár, ha vannak barátaid, akikkel tudsz szórakozni normálisan, akkor ki lehet húzni ezt az egy nyarat. De mondom , ha oltatni akarsz oltass, mert félsz a vírustól vagy nem bízol a szervezetedben, de csak amiatt, hogy visszakapd azokat a dolgokat, ami megjár mindenki na azért én azt mondom ne oltass, de úgyis te döntöd majd el.
2021. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!