Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elméletben lehetséges, hogy...

Elméletben lehetséges, hogy egy vakcinának vannak hosszútávú mellékhatásai, szövődményei?

Figyelt kérdés

Most direkt nem akartam megemlíteni a covid oltást, de igen, ez okozta, hogy feltegyem a kérdést :D

De most tényleg, akármilyen oltásnál (ideértve a covid oltásokat is) elképzelhető, hogy lesznek hosszútávú mellékhatásai?

Pl. mi van azokkal a vakcinákkal, amit 10-15-20 éve fejlesztettek ki? (Biztosan van olyan). Azoknál mi a helyzet?

Volt valaha a gyakorlatban arra példa a történelem során, hogy valamelyik vakcinának hosszabb távon lettek mellékhatásai, szövődményei?

Ha igen, melyek ezek?

Ha nem, azért ez elméletileg lehetséges, vagy nem?



2021. máj. 4. 02:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
56%

Persze, hogy lehet!

Sőt, amikor megkapod az oltást, akkor alákell írjál egy papírt, hogy a mellékhatásokért ami 1-2-3-4-5 (vagy több) éven belül jelentkezhet, a gyártó és az állam SEMMILYEN FELELLŐSÉGET NEM VÁLLAL!

Természetesen lehetnek szövődményei, véleményem szerint lesznek is, de ez szubjektív, nem vagyok oltás ellenes, nem akarom, hogy lecsukjanak...

Mindenki döntse el maga, hogy mit vállal és mit nem. Sajnos neked megfelelő információt nem fognak tudni nyújtani, mert SENKI nem tudja, hogy lesz-e bármiféle kihatása a további elérésére, hiszem ezeket nem tesztelték éveken keresztül mint sok más egyéb gyógyszert.

Ráadásul a sok más egyéb gyógyszernél is később jelentkeztek a mellékhatások, pedig évekig voltak tesztelve.

Sok ilyen volt..

Pl. Amfetamin. Későbbi mellékhatások az emberre nézve maradandóak.

De oltások között is utána lehet nézni nyugodtan.

2021. máj. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
További életedre*
2021. máj. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen mindegyiknek vannak. Csak a rövidtávú politikai célok megvalósítása érdekében ezt bevállalták a kormányok.
2021. máj. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen lehetnek, mint minden gyógyszernek. A HPV esetében pl. voltak, de az egészén rejtélyes volt, par tinedzser úgy elgyengült utána, hogy szinte alig tudtak felkelni, nem tudtak iskolaba jarni, ilyenek. Meg tudok olyan esetről is, aki valamelyik oltástól olyan állapotba került, hogy öntudatlan volt kb. egy hétig, és memoriazavarai maradtak. Ő sem tudta befejezni a sulit. Gondolom, valami speciális túlérzékenységi reakciója volt.

Ennek ellenére ugye be szoktuk szedni a felirt gyógyszereket, mert úgy látjuk, a várható előny nagyobb, mint az esetleges mellekhatasok.

2021. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
25%

#1: Semmi ilyesmit nem kell aláírni!


A gyógyszerek esetében lehet ilyen, hogy évekkel később jön ki valami, védőoltásoknál nem!

2021. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
77%
Én is így gondolom,hogy az allergia, guillen barre szindróma (minden oltás elhozhatja,átmeneti bénulás) rögtön vagy napokon belül kijön. Hosszútávon nem szoktak pld gyerekkori oltásra fogni semmit,én meg nem hallottam ilyet.
2021. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
75%
(Bocsánat az offért, de mikor, hol kell ilyen papírt aláírni? Azért kérdezem csak, mert én nem találkoztam ilyennel.)
2021. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg nagyon sok minden lehetséges. Magyarországon 1969 óta oltanak kisgyerekeket kanyaró ellen, az csak 51 éve volt. Ha valaki igazán gyanakvó a hosszú távú hatásokkal szemben, akkor, gondolom, nemcsak a covid-vakcinákkal szemben szkeptikus ("jaj, nem tudni, mi lesz 2-5-10 évvel a covid-oltás után"), hanem most árgus szemekkel követi az ötvenes-hatvanas korosztályt ("jaj, nem tudni, mi lesz 55 évvel a kanyaróoltás után").


Vakcináknak lehetnek mellékhatásai, és enyhébbek viszonylag gyakran vannak is. Súlyos mellékhatások nagyon-nagyon ritkán fordulnak elő. De ezek mind előjönnek az első néhány napban, esetleg az első néhány hétben. Legalábbis az eddigi orvosi tapasztalat ezt mutatja. És nemcsak a covid-tapasztalat, hanem az összes oltási tapasztalat. Ha az X oltásnak van valami káros hatása, ami millióból egyszer előfordul, akkor az az egy balszerencsés a millióból néhány nappal, maximum néhány héttel az X oltás felvétele után érzi.


Nem kell félni a védőoltásoktól. A vakcináció az emberiség egyik nagy találmánya, az orvostudomány egyik sikertörténete.

2021. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
59%

1-es nekem nem kellett ilyet aláírni, meg akit ismerek és oltatott senkinek sem.

Most akkor megnyugodtam, nekünk nem lesznek mellékhatások.


Gyógyszereket ne keverd ide, nem arról van szó.

Hosszú távú oltás mellékhatásról dobj linket kérlek, de olyat ami 2000-es évek után készült, mert ugye a technológia nem ott tart, mint 100 éve.

2021. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak elméletben lehetséges. Minden vakcinának lehetnek és egyeseknél vannak is mellékhatásai. Ha érdekel, olvass utána ezeknek: eczema vaccinatum, progressive vaccinia, postvaccine encephalitis, vaccine-derived polio, accute flaccid myelitis. Ezenkívül minden oltóanyaggal kapcsolatban van betegtájékoztató, ezen feltüntetik a lehetséges mellékhatásokat is. Pl. a Pentaximnál említik a Guillain-Barré -szindrómát.

Az oltások történetében szinte minden évtizedre jutottak tömeges/súlyos mellékhatások, visszavont oltóanyagok, leállított oltásprogramok, kísérletek. Volt olyan is, amiben sok gyerek meghalt. Múlt századi ilyen események pl. a Dallas Disaster (1919), Queensland Disaster (1928), Lübeck Disaster (1929), polio vakcina kísérletek 1935, Kyoto Disaster (1948), Cutter Incident (1955), sertésinfluenza vakcina 1976, Rotashield (1999). 2000 utániak pl. Dengvaxia (2016), Pandemrix (2009).

Egyes feltételezések szerint az oltásokhoz lehet némi köze (még ha nem is közvetlenül, azonnal vagy kizárólagosan) egyes autoimmun betegségeknek, ételallergiáknak, idegrendszeri betegségeknek.

2021. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!