Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakcina miatt van értelme...

Vakcina miatt van értelme aggódni?

Figyelt kérdés
Én valahogy tartok tőle, nem akarom beadatni magamnak. Tudom, hogy most nem veszélyes és nincs mitől tartani, de mi van ha mondjuk 5-10 év múlva meg meghalok tőle valami rákban vagy ilyesmi. Vagy ez hülyeség? Mi garantálja, hogy biztonságos hosszú távon is?
2021. máj. 4. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi energiaitalt, csipszet, édes üdítőt, tartósított élelmet fogyasztottál az utóbbi években? Mi garantálja hogy nem halsz meg ezektől 10 év múlva?
2021. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Akkor már jobb, ha leteszi őket és meghal valami tisztességes dolog miatt? Mondjuk a vakcina hosszútávú hatásaitól? :D
2021. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egészségesen élek, szóval nem sokat.
2021. máj. 4. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nem teljesen ok nélkül félsz az esetleges hosszú távú mellékhatásoktól, de ennek az esélye sokkal kisebb, mint az, hogy egy súlyos lefolyású betegség alakuljon ki nálad. Most a 3. hullámban szinte minden nap haltak meg Magyarországon is 20-30-asok, akár alapbetegség nélkül is, akár pár nap alatt felzabálta a tüdejüket ez a sz*r. Neked kell eldöntened, melyik kockázat vállalható jobban számodra. Ha mégis az oltás mellett döntesz, sokféle oltóanyag van, és már lehet is közülük válogatni.
2021. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Hány éves vagy? Van krónikus betegséged? Milyen állapotú az immunrendszered? Ha ötven fölött vagy/rossz az egészségügyi állapotod, szerintem jobban jársz a vakcinával mint ha elkapod.

Amúgy felesleges az oltástól félni, ezek gyakorlatban nem okozhatnak rákot meg ilyeneket.

Be vagyok oltva 284 dolog ellen, annak idején a h1n1 ellen is kaptam de.még nem vagyok rákos.

Ha nem akarod beoltatni magadat egyébként szíved joga, egy nagykorú cselekvőképes személy vagy és te hozod meg ezt a döntést.

2021. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok, egészségesen táplálkozok elég rég óta, rengeteget sportolok stb. Nincs semmiféle krónikus betegségem, illetve már majdnem másfél éve nem is kaptam el semmit. Így is aggódnom kéne a covid miatt?
2021. máj. 4. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha 17 éves vagy és sportolsz és fiú (férfinek való) vagy akkor meg legyen már benned annyi hogy nevetséges gyerekségekkel nem jössz közösségi oldalra siránkozni!
2021. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk megválaszolni. Bele így biztosan nem halsz a covidba, de ha elkapod az kellemetlen tud lenni, hallottam már olyat hogy 14 éves elkapta és aztán még 4(!) hónapig köhögött.

De szerintem egy 2 hetes láz, köhögés és többhónapos ízérzék-torzulás helyett megéri inkább megszúratni magadat 2x.

Nem leszel tőle rákos és nem halsz bele - vagy ha igen, legalább nem leszel egyedül, mert a magyar nép 80-90%-a be lesz oltva... Ha mindenki rákot kap az oltástól akkor olyan világháború lenne hogy azt nem éled túl, ha nem kap mindenki azt akkor te se fogsz.

2021. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

miért ne? nem egy sportoló ismerősöm betegszik meg.

nem az, hogy covidban,mindegy miben


újszülött, csecsemő, gyerekkorodban kaptál rakat oltást.NEm lettél rákos.

Ettől pont miért?

2021. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: nem nagyon látom az összefüggést abban amiket írsz :D

Hát jó akkor lehet inkább majd beoltatom magam, de még kicsit várni akarok vele

2021. máj. 4. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!