Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ártok, ha nem oltatom magam?

Ártok, ha nem oltatom magam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom megosztó, és egyben már már unalmas, de szeretném kérdezni, ártok én bárkinek ha nem oltatom be magam? Igazából, ha beoltatom, akkor is elkapom, ha nem akkor is. Így igaz, hogy a saját életemmel játszom, nem a máséval? Én hogy tudok rosszat tenni azzal ha nem oltatom be magam. Sajnos a munkáltatóm, szépen viszont követeli, hogy oltassam magam
2021. máj. 6. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- mivel az oltások csökkentik a továbbfertőzés esélyét, bárkinek árthatsz a környezetedben

- mivel súlyos lefolyás esetén kórházba kerülsz, árthatsz az egészségügyi dolgozóknak akiket leterhelsz, és más betegeknek akik elől erőforrást vonsz el

- mivel nagyon úgy néz ki, hogy az átoltottsághoz lesznek kötve a lazítások, árthatsz azoknak akik végre lazítást akarnak

- mivel nem alakul ki nyájimmunitás, az egész társadalomnak rosszabb


Félreértés ne essék, ezek nem olyan dolgok amik mindenképpen így lesznek. Én megértem ha valaki nem szeretné és úgy gondolom hogy szíve joga a döntés. Csak megpróbáltam összeszedni azokat az eseteket, amik AKÁR előfordulhatnak, mint lehetőség.

2021. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval maximálisan egyetértve, egy dologgal még kiegészíteném:

Vannak, akik a betegségük, vagy az életkoruk miatt nem olthatók, illetve nem is 100% hatékonyságú egyik oltás sem. Akik nem védettek, azokat az védi, hogy ha a környezetük oltva van, akkor nincs kitől elkapja. Ez egy alapelv, ami minden oltásra igaz!


Lásd a kanyarót! 15 hónapos korban adják az oltást, a kisebbek nem olthatók. Őket is az védi, hogy nincs kitől elkapják.


És bizony azokban a közösségekben, ahol felüti a fejét az általános oltás ellenesség, bizony újra felbukkan mindig egy-egy kisebb, lokális járvány is.

2021. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Igen, ezt kifelejtettem, köszi a kiegészítést!

(#1)

2021. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!