Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne két kérdéseim a vakcinák...

Lenne két kérdéseim a vakcinákról?

Figyelt kérdés

1. Mind elmulasztja a poszt-covid tüneteket?

2. Melyik vakcinának milyen mellékhatásai vannak, és milyen erősségűek?


Kicsit félek ettől, mert hipochonder vagyok. Van egy olyan érzésem, hogy én pont anafilaxiás sokkot kapnék tőle, vagy nekem nem hatna, és bajom lenne a covidtól... Parázok, de viszont korlátozva sem akarok élni, mert ez a megkülönböztetés az amúgy is depresszív lelki állapotomnak, beállítottságomnak nem tesz jót.


2021. máj. 6. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Jelen pillanatban egyetlen oltásfajta létezik, melynek hosszú távon sincsen mellékhatása, ráadásul kortól függően 95-100 %-ban hatásos.

A Pfizer és a Moderna.

A többi sajnos felejtős.

2021. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Mindent gyógyít, még a lábgombát is.
2021. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Lehet hülyén hangzik, de anafilaxiás sokkod bárhol, bármikor, bármitől lehet. Tulajdonképpen jól jársz azzal, ha a rendelőben derül ki, hogy valamilyen anyag nálad ezt okozza, mivel ott azonnal el tudnak látni. Ha otthon veszel be egy tablettát (vagy akár élelmiszertől is lehet ilyen), és akkor alakul ki, hát nem biztos, hogy időben orvoshoz kerülsz.


A mellékhatások nagyon egyénfüggőek. Az én ismerőseim nagyrészt enyhékkel megúszták, pedig minden fajta oltásból kapott valaki. Volt egy-két láz meg elesettség, de arra ott a lázcsillapító. Gondolom van otthon úgyis. Bármilyet be szabad venni utána.


Hogy hat-e a vakcina, arra azt tudom mondani, hogy nagy arányban hat. Nyilván nem 100%, de ha nem oltatod be magad, az 100%, hogy nem véd meg. Ez olyan, mint amikor meg se próbálsz valamit, mert hátha nem sikerül. Nade ha nem próbálod meg, akkor tuti nem fog sikerülni.

2021. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Azokból kevés van sajnos.


#2

"Lehet hülyén hangzik, de anafilaxiás sokkod bárhol, bármikor, bármitől lehet. Tulajdonképpen jól jársz azzal, ha a rendelőben derül ki, hogy valamilyen anyag nálad ezt okozza, mivel ott azonnal el tudnak látni."


De ha azonnal elhajtanak, és az utcán járok úgy? Hallottam, hogy a nagy sorok miatt azonnal elküldik az embereket, nem tartják ott őket megfigyelésen. Azt vágom, hogy bármitől kaphatnék, csak ez a vakcina akkor is új dolog.


"Ez olyan, mint amikor meg se próbálsz valamit, mert hátha nem sikerül. Nade ha nem próbálod meg, akkor tuti nem fog sikerülni."


Így vagyok a csajozással is, inkább nem csinálom, mert nincs esélyem. :)

2021. máj. 6. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen nagy sorok miatt? Jártál oltópontok közelében mostanában?
2021. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vársz a Pfizerre, akkor most nem lesznek eszetlen nagy sorok, és egészen biztosan megvárják a 20-30 percet előírástól függően. Személy szerint senkit nem ismerek, akinek ne kellett volna végigülnie, de mondjuk egyikőjük sem állt be ilyen őrületekbe.


Azt mondják, mind enyhíti (nem feltétlenül mulasztja el nyomtalanul), én az Astrazenecáról és a Pfizerről tudok személyesen ilyen esetet. Vannak Facebook-csoportok mindegyik vakcinára, érdemes belépned párba, és rákeresni a poszt-covid tünetekre (már ha fenn vagy), ott erre jobb választ fogsz kapni.


A mellékhatások, vagyis helyesebben kifejezve oltási reakciók pedig emberenként változnak. A Pfizerről szokták hajtogatni, hogy nem okoz semmit, aztán mégis jó sokaktól hallom, hogy hasmenésük van, lázuk, stb. De ez teljesen normális! De leírok pár reakciót a környezetemből:


Én Astrát kaptam, még csak az elsőt, baromi fáradt voltam két napig, hőemelkedésem volt, harmadnapra semmi bajom nem volt.

Párom egy Sinopharmot kapott eddig, 3-4 napig kicsit kótyagos, bágyadt volt.

Anya Szputnyikot kapott, az első után semmit nem érzett, a másodiknál baromi magas láza volt, rémálmai voltak a purgatóriumról, másnap eléggé megviselt és fáradt volt, aztán azóta minden okés.

A férje Pfizert kapott, elvileg semmi baja nem volt.

Egy ismerős Modernát kapott, ő kótyagos volt tőle.

A legjobb barátom Sinopharmot kapott, még csak egyet, neki semmi baja nem volt.

A párja Astrát, neki láza volt, meg fáradt volt.

Másik ismerősnek Pfizertől jó kis hasmenést kapott.

Egy barátom szintén Astrát, őt egy napra kiütötte, másnapra mintha kicserélték volna.

Egy másik ismerős szintén Moderna, az első után semmi nem volt, a második után teljesen KO volt pár napig, hőemelkedés, fáradtság.


Szóval ez teljesen emberfüggő.

2021. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban ill. az ismertségi körben mindenki kivárta vagy kiharcolta a Pfizert.

Senkinek semmiféle mellékhatása nem volt tőle, leszámítva azt, hogy első este fájt az oltás helye.

2021. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!