Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A folyamatos maszkhordás nem...

A folyamatos maszkhordás nem káros az agyra?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ilyenkor nehezebben jut a tüdőbe a levegő és ezáltal csökken az oxigénellátottság, amire az agy a legérzékenyebb.

2021. máj. 7. 15:57
1 2
 1/14 Tepfal ***** válasza:
83%
Vegyél egy oxigénmérőt és teszteld le, hogy változik-e a véroxigén szinted maszkban. 96% és az alatt lehet veszélyes. Én megmértem, semmi különbség nem volt. Tehát nem.
2021. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Mérd meg pulzoximéterrel, nem változik az oxigén szaturáció.

Vagy az orvosok mind agyhalottak lesznek a maszktól?

2021. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Ellenkezőleg, a maszk nem hordása a káros az agyra, mivel a Covid idegrendszeri tüneteket is hajlamos okozni.


[link]

2021. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Senior Séf ***** válasza:
30%
Nem káros. Sőt, már a COVID előtt is feltalálták a Buteyjko légzést, ami pont arról szól, hogy nem töltjük meg teljesen a tüdőnket, mert a szervezetnek szüksége van NO-ra, hogy az Arginin ki tudja fejteni a jótékony hatását, ekképpen segítve a kapilláris keringést.
2021. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem hosszabb maszkviselés (például többórás vonatút) után mindig fáj a fejem. A kötelező maszkhasználat előtt ilyen nem volt.
2021. máj. 7. 17:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Jaj. Szegény oxigént meg elírtam.
2021. máj. 7. 17:14
 7/14 Tepfal ***** válasza:
88%
Ezt okozhatja pl. az, hogy rástresszelsz és a stressztől fáj a fejed. De tényleg vegyél egy pulzoximetert és akkor nem kell nekünk elhinned.
2021. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
A magyarázat egyszerű. Aki azt állítja, hogy minden oké a maszkkal, annak azért nem fáj a feje, mert nincs ami fájjon...
2021. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

A fejfájásodat inkább az okozhatja, hogy a maszk pántja nyomást fejt ki a koponyádra. Próbáld máshogyan elrendezni, vagy másik típusú maszkot hordani. Már egészen kis, észrevétlen nyomás is okozhat fejfájást, sőt, a koponyán tapadó izmok túlzott feszülése is.

Én például mindig napszemüveget hordok a fejemre feltolva, és ha rosszul pozícionálom, annak a szára is okoz kisebb nyomást a koponyámon.


A többórás vonatút okozhat külön is fejfájást, ha mondjuk szellőzetlen a kocsi, vagy csak rosszul érzed magad összezárva a többi emberrel, és így tovább.

2021. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Sokan rosszabb szellőzésű maszkban dolgoznak és mégis élnek.
2021. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!