Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy már egy...

Hogy lehet az, hogy már egy éve tart a vírus, és még mindig nem kaptam el?

Figyelt kérdés

Volt itthon a családban is COVID-os, karanténban voltunk egész télen szinte


Jártam sokat a városban, bevásárolni, egyetemen, mindenhol, és eddig még mindig negatívak lettek a tesztjeim


Megkaptam az oltást (az elsőt egyelőre) 5 hete, de még mindig tartok attól, hogy egyszer el fogom kapni és lebetegszem, pont a legrosszabbkor



Ha valaki átesett rajta tünetmentesen, azt kimutatná egy gyorsteszt?



2021. máj. 9. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem elkapta, elég rosszul volt de nem került kórházba. Itthon voltunk vele, a gyermekünkkel együtt 3an. Mi nem kaptuk el, semmi tünetem nem volt de tenyleg semmi.

Fél évre rá csinaltam tesztet, és elvileg átestem rajta. Gondolom akkor, amikor a férjem beteg volt. Tényleg van akinél tünet mentes, nehéz megértenem nekem is de van ilyen

2021. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Van, aki tünetmentes. Lehet te is ilyen voltál. Amúgy meg mit félsz tőle? Ennyi erővel attól is félhetnél, hogy rákos leszel, meg hogy elüt egy autó.
2021. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Lehet átment már rajtad, csak tünetmentesen.

Anyum elég beteges, minden nyavalyát elkap, én egyáltalán nem vagyok beteges tipus, télen se, náthás se nagyon.

Jött a covid, engem úgy elkapott, 9 napig 39,6 fokos láz, hányás, szétrobbanó fej. Anyu közben apolgatott, puszilgatott, és neki meg se kottyant szerencsére :)

Érdekes virus ez...

2021. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Vagy mázlid volt, hogy nem kaptad el, vagy tünetmentesen ment át rajtad. Viszont most már, hogy az első oltást megkaptad szerintem felesleges gyorstesztet csináltatni, mert ha annak pozitív is lesz az eredménye, nem fogod tudni, hogy egy esetleges fertőzés miatt vagy pedig az oltás hatására termelődött ellenanyag miatt lett pozitív.
2021. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: Az a helyzet, hogy fogalmam sincs arról, hogy az AstraZeneca oltás amit kaptam, az kivált-e ilyen ellenanyagokat, vagy sem (Állítólag a Sinopharm-nál működne csak, ami a gyengített vírust adja)



De fogalmam sincs ezekről: lehet holnap veszek még egy pár tesztet, aztán megnézem 😄



A testvérem átesett rajta gond nélkül egy kis levertséggel, abban reménykedem hogy ugyanolyan lenne nekem is a vércsoportunk és azonos allergiáink, stb. miatt

2021. máj. 9. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
#5 mindegyik oltás után kell termelődjön ellenanyag, különben szerinted mi értelme lenne?
2021. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oltás után már sosem derül ki, hogy elkaptad e már és azért van ellenanyag benned mert az oltas utána eleve lesz már ellenanyagod. Az astrazeneca remek oltás, ha nem volt vérrög képződés utána már megnyugodhatsz, jól véd
2021. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: Én egyetlen dologtól félek, az az hogy valami oknál fogva nem fogom megkapni a második adagot (leállítják, betiltják, stb.: tudjátok mekkora kavarás megy mindegyikkel mostanság...)


12 hét iszonyat sok idő, és egyelőre nem utal rá semmi, hogy a háziorvosom hamarabb be tudná/akarná adni

2021. máj. 9. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Most ez olyan, egyik legjobb haveromnak ugyanaz jelenleg a baja mint nekem... Izomfájdalom (váll, láb, kar), hasgörcs (hígabb széklet), meg fáradt vagyok állandóan 2-3 napja.. de egyikőnknél sincs se láz, se szaglás vesztés.. lehet covid lehet nem, egyenlőre jól viseljük.. mondjuk mindketten igen sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk + multivitamint szedünk.
2021. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Hogy te nem kaptad el, az hagyján. De van a facen egy kis híján 5000 fős csoport, akik közül senki sem kapta el, vagy ha igen, minimális tünetekkel megúszta. Egy közös van bennük, amit én is évek óta pofázok, hogy nem olajjal főznek, hanem zsírral.
2021. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!