Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol kéne kivizsgáltatnom magam?

Hol kéne kivizsgáltatnom magam?

Figyelt kérdés

A problémám:

1.nagyon izzadok. Már kipróbáltam minden olyan izzadásgátlót, amire mások esküsznek. Nem használ. Mindig folt lesz a ruháimon. Nagyon kellemetlen. Amikor hidegben megyek ki vékony ruhában, akkor is érzem, hogy izzadok, annak ellenére, hogy a karom hideg. Amikor megyek futni pólóban, mások kabátban jönnek szembe.

2. Hőhullámok. A semmiből rámtör. Nem stressz hatására! Nyugalmi állapotban. A párom nyakig betakarózva. Én rövidgatya-póló, kitakarózva, ablak nyitva. Majd simán lever a víz. Ilyenkor főként a mellkasom és a homlokom lesz verejtékes. Ahogy fekszem az ágyon, olyan, mintha alulról égetne az ágy, ahol hozzám ér.

Az erős izzadás régóta van. A hőhullám csak kb 2-3 éve. Érzem, hogy ez nem normális. Próbáltam utánajárni, de mindig le vagyok pattintva. Kb 2 éve egy hormonvizsgálaton pajzs mirigyalulműködés látszódott, de akkor nem foglalkoztak vele, mert más miatt nézték. Akkoriban említettem a háziorvosnak az izzadást, megnézte ezt az eredményt, de azt mondta, nem tudja, mi lehet. Kb egy éve felhívtam, mert nagyon nehezen viseltem ezeket a dolgokat. Elirányított a nődokihoz, mert korai petefészek kimerülésem is van. Hátha amiatt. Közben csináltattam újra pajzsmirigy vizsgálatot: az most teljesen rendben volt. A nőgyógyász nézet hormonvizsgálatot, az is rendben. Azt mondta, menjek bőrgyógyászhoz. Érdemes? A bőrgyógyász foglalkozik hőhullámokkal??? Járjam végig az összes szakrendelést??? A változókorhoz még fiatal vagyok: 37 éves. Egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy vizsgáltassam magam.



2021. máj. 9. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem vagy változókorban? Nekem 25 évesen azt mondta az urológus egy vizsgálat után, hogy már nagyon közel állok hozzá, pedig a nőgyógyász soha semmi ilyesmit nem mondott. Te azért 37 éves korban lehet már ott tartasz, nem mindennapi, de nagyon sokan már huszonévesen is sajnos manapság elérik a változókort. Amúgy nekem ugyanez a bajom volt, kicsit megspékelve azzal, hogy én akárhogy izzadtam fáztam. Aztán lefogytam 50 kg alá, megreformáltam a táplálkozásom, elhagytam szinte teljesen a kenyeret, napi 2 kis szelet rozs kenyeret eszek max és hoppá el is tűnt az izzadás. Lehet a táplálkozásoddal kellene valamit kezdeni, de nekem is csak akkor múlt el mikor minden gramm fölösleget leadtam magamról és 1-2 éve már helyesen táplálkoztam, tehát nem 2-3 hónap után. Így sajnos nem tudom megmondani, hogy a fölösleg miatt izzadtam ennyire, vagy egyszerűen nem bírom a kenyeret, vagy mindkettő, vagy valami mást, mert mindenből csak minimálisat eszek.
2021. máj. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem tudom a változókort. Dokik nem mondták. Ezt hogy lehetne kideríteni? A petefészkemre mondták a kaáliban, hogy el van öregedve. De ezt tudta a saját nőgyógyászom is.

A táplálkozás? Nem eszek édességet, hozzáadott cukrot, fehérlisztet. 5-ször étkezek. Túlsúlyt nem tudom. Kb 66 kg vagyok, de rendszeresen sportolok. Fizikailag nagyon jó az állóképességem. Egyedül a hasamon van felesleg. Viszont nagyon kell figyelnem, mert nagyon hízékony vagyok. Kb a “ránézek egy zsömlére és meghíztam” kategória.

2021. máj. 9. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de régen nős vagyok. Én a változókori tüneteket sejtem. (Ennek is megvan a maga előnye és ne hidd, hogy emiatt öreg leszel! De nem ám! Még ennek duplája után sem biztos!).
2021. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Nem érzem magam öregnek. Csak éppen ennyi idősen ezt nem veszik komolyan az orvosok. Én érzem magam hülyének, hogy mit akarok ilyen tünetekkel. Nem tudom, mit gondoljak, hogy az-e vagy sem. Valamit csak lehet tenni ezekkel a tünetekkel. Megint napok óta alig alszok, mert lever a víz nyitott ablaknál. A férjem meg megfagy.
2021. máj. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!