Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség okozhat ilyet?...

Pánikbetegség okozhat ilyet? Eléggé félek.

Figyelt kérdés

Főleg jelenlegi vagy volt pánikbetegek tapasztalata érdekelne, hogy az alábbi tüneteket okozhatja-e jó eséllyel a pánikbetegség, volt-e már valakinek hasonlója, vagy ez inkább más lesz?

Már jó pár éve pánikbeteg vagyok, de az utóbb egy év volt igazán szörnyű, és azon belül is az elmúlt napokban nagyon rosszul vagyok, ma pedig gyakorlatilag pár órája úgymond tetőzik a dolog (ha ugyan az okozza), már halálfélelmem van a tünetek miatt.

Kora este volt egy nagyon erős megszédülésem (elég régóta szédülök hosszabb-rövidebb időtartamokra, illetve kb. havonta egyszer volt súlyosabb roham, amikor olyan érzés volt mintha agyvérzést kapnák, még mentőben is kezeltek egy ilyen után, de mind a háziorvos, mind a mentősök, mind pedig a vizsgálatok eredményei ahol voltam azt mondják hogy nincs látható szervi oka és pánik lesz legnagyobb eséllyel). Ennek ellenére annyira erős szédüléses rohamok törnek rám hogy nem tudok nem arra gondolni hogy valami komoly baj van.

Emellett most konkrétan olyan mintha az összes ér szét akarna pattanni a fejemben, bizsereg az egész koponyám, lüktet, zsibbad a fejem, és enyhe migrén is van hozzá.

Emellett ilyenkor sokszor van hányingerem, és félelmem hogy mi fog történni. Több alkalommal biztos voltam benne hogy agyvérzésem lesz vagy összeesek, de soha semmi ilyen nem történt.

Azt tudni kell hogy erősen frontérzékeny is vagyok.

Szóval ezen tünetek alapján (nagyon erős, különböző jellegű és sokszor hirtelen támadó szédülés, agyvérzés-érzet, fej és erek zsibbadása, migrén, halálfélelem és hányinger) ez lehet súlyosabb pánikroham? Fontos kiemelni még egyszer hogy sosem történt semmi amitől féltem hogy bekövetkezik, de most megint nagyon rossz, teljesen lángol a fejem és szét akarnak pattanni az ereim, olyan mintha még az orrom vére is folyna.

Másnak volt hasonló? Vagy ez valami más lesz? Mert furcsa hogy például ha biciklizek vagy valamivel lekötöm magam olyankor jobb, meg hogy soha nem következett be amire a tünetek következtetni engedtek (pl. agyvérzés).

Nagyon köszönöm ha valaki segít, és megosztja velem tapasztalatait, sajnos az orvosok mindig elzavarnak a negatív eredmények miatt és mind azt mondja hogy tuti pánik, de én nem tudom, túlságosan súlyos és ijesztő tünetek ezek sima rohamhoz... Nagyon félek... :(



2021. máj. 9. 23:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Tipikus panikroham... Tudni kell, hogy nincs 2 egyforma embery így 2 egyforma tünet sem, de ez klasszik tünet. Igen, ennyire durva sajnos. Ha van rá módod, vegyél CBD olajat, sok vitamin, sok folyadék, légzéstechnika. Kis mozgás se ártana, és ami fontos: próbálj meg rendszeresen étkezni (minden nap kb ugyanakkor), és nézz oda arr ais, mit eszel. Nem kell drága flancos kajat, de nyilvan zoldseg, gyumolcs nem ártana. Ez azért is fontos, h beálljon a vércukrod, ami a vérnyomást is stabilizálja.
2021. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Akkor kicsit megnyugodtam, de mondjuk ha a pánik okozza ezt az is nagyon durva, sőt...

A vérnyomásom sokszor mértük már ilyenkor, de mindig teljesen normális volt, max annyi eltérés volt ami a stressz miatt esetleg emelkedett, de még általában annyi se. Sajnos viszont az tény hogy a mozgással hadilábon állok.

Megpróbálom majd amiket írtál kicsit jobban odafigyelni, köszönöm szépen!

2021. máj. 10. 00:01
 3/18 anonim ***** válasza:

Ne viccelj! Tudom, milyen, n3kem most múlt el egy... :(

Nagyon fontos, hogy kérj segítséget. Ha más nem, vannak ingyenesy anonim lelkisegély vonalak, azokat is hívhatod.

2021. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ennyire szélsőséges tüneteim nem voltak, de szédülés, rosszullét, remegés, sírásroham, szívdobogás stb igen és persze halálfélelem mindezek miatt. Engem elhajtott a háziorvos hogy semmi bajom (egy vérnyomás mérés alapján), sürgősségin 2x voltam, ott se volt semmi bajom (ekg, röntgen stb). De számomra nem volt megnyugtató alaposságú a vizsgálat és én is féltem hogy valami komolyabb dolog van a háttérben amit nem vesz észre az orvos. Úgyhogy addig mentem, míg magán úton de végül kielégítő alapossággal megvizsgáltak és így már tudok benne hinni hogy nincs szervi bajom. Innentől a pánikok leküzdése ezerszer könnyebb lett és tudatos odafigyeléssel meg is szűnt egy jó ideje.
2021. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Engem is MRI-ztek már, EKG-ztak, meg ami létezik kb. mindent, vérvételen voltam, ideggyógyászaton voltam, még Covid-teszten is, minden eredmény negatív lett, így nekem is mind az orvos mind a mentő határozottan azt mondta hogy pánik. Érdekes hogy a mentősöktől kaptam egy elrágós Xanaxot, mire apám hazavitt (kb. 20 perc múlva) már el is múlt a szédülés is. Ez volt vagy egy hónapja.

Viszont engem az zavar hogy ezek nagyon sokáig tartanak, most is napok óta szenvedek és csak súlyosbodott ma délutánra. Ha el tudom magam foglalni valamivel akkor jobb, sokszor el is múlik, de egy idő után, főleg frontokkor mindig visszatér teljes erővel. :/

A lelkisegély viszont nem tudom miben segíthetne, nincs olyan problémám, családommal nagyon jó a viszonyom, pont ezért furák ezek a rohamok mert sok okom nincs rá (hacsak nagyon mélyen nincs valami amiről én magam se tudok).

2021. máj. 10. 00:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Abban segít hogy megnyugtat, hidd el. Hogy beszélsz róla. Ajánlanak alternatív megoldásokat. Hidd el, jó dolog az.
2021. máj. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hmm, igazad lehet. Meglátom majd. Mindenesetre köszönöm még egyszer!
2021. máj. 10. 00:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen. Vigyázz magadra! És sose feledd, hogy ez pánik. El fog múlni. Lassú, mély légzés, orronn be, szájon ki.
2021. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem. :)
2021. máj. 10. 00:24
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt is érdemes elolvasni. Bármi kérdésed lenne, írhatsz privátot is nyugodtan.

2021. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!