Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kertben ásás közben egy...

A kertben ásás közben egy azbesztpalát találtam, nem tudtam hogy mi az és összetörtem kidobtam a kukába.Rákot fogok kapni?

Figyelt kérdés
Azóta nyom a mellkasom és kicsit fulladok...

#rák #azbeszt #azbesztózis #mezotelióma
2021. máj. 10. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Rákot fogok kapni? - Nem


Azóta nyom a mellkasom és kicsit fulladok... - placebo

2021. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem kizárt, mivel a vezető halálokok között szerepel. De ha még rásegítesz dohányzással meg alkoholizálással, akkor növelhető az esélye.
2021. máj. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen, már ennyi is súlyos hipochondriát okoz.
2021. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A 3. válaszoló nagyon jót írt, csak burkoltan.

Abban a formában, amit leírtál SEMMIKÉPP nem kapsz rákot. Mit tudnának tenni azok, akik a gyárában dolgoznak? A lényeg, hogy a porát ne lélegezzük be, mert maga az azbeszt hosszú ráhatással veszélyes. Egyszerű érintéstől és feldarabolástól nem kaphatod meg, bárki bármivel is ijesztget. Gyerekkoromban ((50-60 éve) fent járkáltunk az ilyen tetős épületeken, napoztunk rajtuk, garázsomat azzal fedtük le, van, akinek a nyaralója azbesztpalával van fedve, de sokan már lecserélik (jól teszik).

2021. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez van a tetőn...
2021. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogsz, nyugi.
2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az azbesztpalában kötve van az azbeszt, max akkor lehet gondod belőle ha porítod és csíkokban felszívod, de akkor se az azbeszttől lesz bajod....

Mellesleg miért tennék jól hogy lecserélik az azbesztpalát? A világ egyik legjobb legerősebb tetőfedő anyaga volt....

2021. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Elég rémisztő dolgokat írnak pedig. Hogy törésre is porlik mikron méretűre, és bennragad a tüdőhólyagocskákban örökre, rákot okozva.
2021. máj. 11. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,

ez olyan esetre vonatkozik, amikor naponta, hetenként éveken keresztül darabolod, de nem a Te esetedre.

2021. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!